IZM nepiekāpjas nevienā no pedagogu piketā izteiktajām prasībām

Ceturtdien pie Saeimas rīkotajā piketā Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) nav izdevies panākt garantijas tās izvirzīto prasību izpildei.

Pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (K) LIZDA vadītāja Inga Vanaga sacīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nepiekāpās nevienā no trijām pedagogu izteiktajām prasībām.

Līdz ar to Vanaga skaidroja, ka nākamos trīs gadus skolotāji turpinās saņemt algas, kas ir pretrunā izglītības attīstības pamatnostādnēm, kā arī nākamos četrus gadus skolotājiem joprojām būs pārslodze.

Par tālākajiem soļiem arodbiedrība lems 20.jūnijā gaidāmajā LIZDA kopsapulcē.

Vanaga ceturtdien pauda, ka ir pienācis laiks sabalansētai pedagogu darba slodzei, cienīgai attieksmei un atalgojumam.

Pēc Vanagas runas piketētāji masveidā sāka pieprasīt izglītības un zinātnes ministres demisiju.

LIZDA rīkotajā piketā pie Saeimas ēkas bija pulcējušies ap 3000 cilvēku.

Piketa dalībnieki pārstāvēja vairākus Latvijas novadus, tai skaitā Cēsu, Talsu, Daugavpils, Rēzeknes, Bauskas, Dobeles un citus.

Dalībnieki masveidā skandināja zvaniņus un sauca saukļus, piemēram, “Samērīgu slodzi!” un “Deputātu algas!”.

Piketa vietā bija izvietoti vairāki desmiti lapiņu ar pedagogu vakanču aprakstiem dažādu novadu skolās. Papildus protestētāji turēja dažādus plakātus, pieprasot darba slodzi, kur 40% no slodzes būtu atvēlēta, lai sagatavotos mācību stundām.

Jau ziņots, ka piketa trīs galvenās prasības bija sabalansēta darba slodze, atalgojuma palielināšanas grafiks saskaņā ar Izglītības likumā noteiktajiem principiem un taisnīgs finansējuma sadales mehānisms, lai neciestu pedagogi no pašvaldībām ar sakārtotu skolu tīklu un lielu izglītojamo skaitu.

LIZDA priekšsēdētāja Vanaga uzsvērusi, ka izglītības sistēma valstī ir sabrukuma priekšā, un tas pavisam drīz var rezultēties ar to, ka nebūs vairs, kas iet klasēs, kas vada stundas. Tādā gadījumā būtiski cietīšot izglītības kvalitāte un pieejamība.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Izmisušie
Izmisušie

Mūsu klases audzinātāja piedalījās Praidā.
Ko darīt?
No lauku sievietes mēs to negaidījām.

...
...

likvidēt IZM!

Stienis
Stienis

Pedagogiem vajadzēja izlikties par LGBT+ vai vismaz par ukraiņiem… Tad valdībai gan sapratne pamostos, gan morālais pienākums aicinātu nākt talkā un, protams, nauda atrastos.

Krišjānis
Krišjānis

Muižniece , ja neesat spējīga risināt izglītības problēmas , tad atkāpjieties no amata !

Ilze
Ilze

Nu, tā saucamā ministrene , līdz vispārējam skolotāju streikam septembrī !

Fedja
Fedja

Tas tik ir stojciskums un nordiskums. Auksts prāts un izturība!