Gobzems: JKP ir galvenie valdības veidošanas mēģinājuma izgāzēji

Gobzems
Foto: Saeima.lv

Jaunā konservatīvā partija (JKP) cenšas sašķelt “KPV LV” un ir galvenie valdības veidošanas mēģinājuma izgāzēji, intervijā Latvijas Radio sacīja premjera amata kandidāts Aldis Gobzems (“KPV LV”).

Gobzems uzsvēra, ka viņa lēmums atsaukt partijām izteikto koalīcijas piedāvājumu un veidot tehnokrātu valdību ir bijis absolūti pareizs. “[Pēc lēmuma] var pateikt kas ir kas un par ko katrs uztraucas. JKP [ir] galvenie “KPV LV” torpedētāji jeb gāzēji. JKP tika piedāvāti četri ministru amati… Tās ir muļķības par [Aināra] Šlesera [ietekmi uz Gobzemu]. Es Šleseru nepazīstu un man nav bijušas darīšanas ar viņu. JKP vēlējās izgāzt sarunas,” sacīja Gobzems.

Jautāts par otra “KPV LV” līdera Artusa Kaimiņa pēdējo dienu paziņojumiem, Gobzems norādīja, ka viņa partiju cenšas sašķelt JKP.

“Partijā tika pieņemts lēmums, ka es ne tikai esmu premjera amata kandidāts, bet arī persona, kura ir pilnvarota pieņemt lēmumus par valdības sarunu gaitu un veidošanu. [Šis lēmums] frakcijā nav atcelts,” uzsvēra Gobzems.

Politiķis uzsvēra, ka viņa plāns nav veidot tā dēvēto “varavīksnes valdību”, bet gan tādu, kurā strādā augstākās raudzes profesionāļi. Tomēr pagaidām viņš nevēlējās atklāt iespējamo valdības locekļu vārdus. Gobzems skaidroja, ka pirms sarunas ar Valsts prezidentu negrib, lai pār šiem cilvēkiem tiktu gāztas netīrības straumes.

“Pirmdien es tiekos ar prezidentu, kuram lieku priekšā savu redzējumu. Prezidents tam vai nu piekrīt, vai arī mēs vienojamies, ka šādu redzējumu tālāk nevirzām,” teica premjera amata kandidāts. Vaicāts par citu politisko spēku atbalstu savam piedāvājumam, Gobzems norādīja, ka par to var runāt tikai brīdī, kad tiks nosauktas konkrētas personības.

“Ja Saeimai priekšā izliks izcilus kandidātus, bet parlaments pateiks – nē, tad tā arī būs pietiekami skaidra atbilde, ko parlaments vēlas,” pauda Gobzems.

Gobzems atklāja, ka doma nākamajā valdībā aicināt tikai profesionāļus viņam radusies ceturtdien vakarā un viņš plānoja to apspriest “KPV LV” frakcijā. Partijas līderis Artuss Kaimiņš par Gobzema plānu uzzinājis piektdien no preses un, paužot savu personīgo viedokli, norādīja, ka to neatbalstu.

Kaimiņš nekomentēja, vai Gobzems, piedāvājot valdības modeli un arī radot jautājumus par Aināra Šlesera ietekmi, nav pārkāpis partijas priekšvēlēšanu solījumus un būtu no partijas jāizslēdz.

Tikmēr citu partiju politiķi mudina “KPV LV” izdarīt izvēli arī partijas iekšienē.

Vai atšķirīgie viedokļi par valdības veidošanu novedīs pie šķelšanās un biedru izslēgšanas, varētu būt zināms pirmdien. Lai izslēgtu kādu no “KPV LV” rindām, ir jāsaņem partijas valdes atbalsts. Tāpat vairākuma atbalsts ir nepieciešams, lai izslēgtu no Saeimas frakcijas.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Una
Una

Ko citu var gaidīt no Knab padzītiem Jurašu un Striķi , intriganti paliek intriganti uz mūžu !