Eigims: Kukuļus neesmu ne prasījis, ne ņēmis

Eigims

Bijušais Daugavpils mērs Rihards Eigims (Mūsu partija), kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ aizturēja lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, paziņojis, ka nekādus kukuļus nav ne prasījis, ne ņēmis, un arī apsūdzības KNAB viņam neesot izvirzījis.

ar Eigimu sazināties neizdodas, jo viņš uz telefona zvaniem neatbild. Tomēr politiķis dalījies ar vēstījumu sociālajā tīklā Facebook, kurā pauž, ka nekādus kukuļus nav ne pieprasījis, ne ņēmis. To esot pierādījusi viņa atbrīvošana. Turklāt viņam neesot arī izvirzītas apsūdzības.

Eigims arī norādījis, ka iepriekš esot daudz dzirdējis “par pretlikumībām un nekorektām KNAB darba metodēm”, taču esot pārliecinājies, ka KNAB savus pienākumus pildījis stingri atbilstoši likumam un ļoti korekti.

“Liels paldies izmeklētājai, kura pieņēma absolūti likumīgu lēmumu atbrīvot mani,” raksta politiķis.

Viņš uzskata, ka politiskie konkurenti ar saviem ziņojumiem tiesībsargājošajām iestādēm mēģinājuši panākt viņa un domes priekšsēdētāja Igora Prelatova (Mūsu partija) “noņemšanu no ceļa”.

Jau ziņots, ka KNAB Eigimu aizturēja otrdien lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, bet ceturtdien viņš tika atbrīvots.

KNAB informēja, ka septembrī tas sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Tika ziņots par kopumā divām aizturētajām personām. Tāpat KNAB otrdien veica procesuālās darbības Daugavpils domē.

KNAB sāktais kriminālprocess saistīts ar četrus miljonus eiro vērtiem divu izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros par uzvarētāju atzīta SIA Modus būve.

Eigims aizstāvis Juris Dzelme pēc klienta atbrīvošanas atteicās komentēt apsūdzību saturu un sniegt informāciju par Eigimam piemērotajiem drošības līdzekļiem, norādot, ka šos jautājumus jāuzdod KNAB.

Dzelme piebilda, ka viņš un viņa klients ir ieinteresēti pēc iespējas ātrāk noskaidrot patiesību. “Tas vairāk izskatās pēc Ziemassvētku pārpratuma. (…) Tiem, kas manipulē ar tiesībsargājošo iestāžu viedokli, vēlamies pierādiet, ka viņiem nav taisnība,” paziņoja advokāts.

Ziņots arī, ka Latgales partija aicinājusi atkāpties domes priekšsēdētāja vietnieku Igoru Prelatovu (Mūsu partija) vai sasaukt ārkārtas domi neuzticības izteikšanai viņam. Partija uzskata, ka Prelatovs kā domes priekšsēdētāja vietnieks ir līdzatbildīgs par lēmumu pieņemšanu, turklāt tieši viņš ir atbildīgais par būvniecības jautājumiem.

Neilgi pirms Latgales partijas paziņojuma Prelatovs pauda viedokli, ka, neskatoties uz satricinājumiem, kas pēdējā laikā skāruši Daugavpils pilsētas domi, tās “darbs ir stabils”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar