Caurkritušajam deputātam Parādniekam ar premjera padomnieka amatu nepietiek, turpina lobēt cigaretes

Imants Parādnieks

Viens no redzamākajiem Nacionālās apvienības pārstāvjiem ir Imants Parādnieks, kuram pagājušajās Saeimas vēlēšanās gan neizdevās iegūt vēlētāju atbalstu, lai iekļūtu Saeimā. Lai arī zaudējums bija sāpīgs, Imants nav tas cilvēks, kurš metīs plinti krūmos – gandrīz vai izjaucot valdības veidošanas sarunas, viņš panāca sev īpašu amatu – premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos. Nav šaubu, ka jau pavisam drīz Latviju gaida dzimstības straujš pieaugums, par ko mēs varēsim pateikties tikai un vienīgi Imanta rūpēm.

Turklāt Imants ir daudzpusīgs – daudzu Latvijai nozīmīgu uzņēmumu pārstāvji pazīst viņu kā cilvēku, kam patiesi rūp katra uzņēmuma labklājība, tai skaitā Japan Tobacco International, kurš ir vadošais lētā segmenta cigarešu tirgotājs Latvijā. Pāris gadus atpakaļ Imants palīdzēja “sakārtot” akcīzes jautājumu lēto cigarešu lielākajām konkurentēm cigarellām[1], kā rezultātā tās gandrīz pazuda no Latvijas tirgus.

Tagad Japan Tobacco International ir parādījusies jauna problēma – jaunie bezdūmu produkti (elektroniskās cigaretes, nikotīna spilventiņi un karsējamā tabaka). Pēdējā ir īpaši traucējoša, jo, lai arī nav lētāka par cigaretēm, tiek pirkta arvien vairāk, atņemot vērtīgus klientus – smēķētājus. Risinājums – palielināt, turklāt uzreiz par 160%, akcīzes nodokli karsējamai tabakai. Ja netirgojam mēs, tad lai citi arī netirgo! Tas nav godīgi!

Kā redzams no Finanšu ministrijas sagatavotās tabulas, Imants nav liedzis savu atbalstu un, kopā ar šķīstāko tiesiskuma partiju Latvijā – JKP, priekšlikumu ir iesniedzis Finanšu ministrijā, un bez šaubām turpinās par to cīnīties arī Saeimā. Jo mērķis taču ir cēls – atbalstīt onkoloģijas pacientus un lēto cigarešu smēķētājus. Kā redzams, šo mērķi atbalsta arī British American Tobacco, kas acīmredzot arī cieš no šīs problēmas. Atliek cerēt, ka trešās tabakas kompānijas Philip Morris International lobisti nebūs pietiekami spēcīgi, lai sabojātu šo cēlo nacionāli konservatīvo priekšlikumu.

Imanta Parādnieka un JKP priekšlikumi par akcīzes nodokli (AN) karsējamai tabakai:

– Visi trīs priekšlikumi paredz daudz straujāku AN paaugstinājumu, salīdzinot ar FM priekšlikumu;

– Tas var radīt risku, ka attīstīsies gan pārrobežu, gan nelegālā karsējamās tabakas tirdzniecība;

– Strauja likmes paaugstināšana radīs būtisku nodokļu līmeņa atšķirību Baltijas valstīs:

– Lietuvā 2021.gadā tas būtu par 0.19 līdz 0.33 euro zemāks, bet 2023.gadā  jau par 0.77 līdz 0.78 euro zemāks;

– Igaunijā – attiecīgi par 0.32 līdz 0,46 euro zemāks 2021.gadā un par 0.91 līdz 0.92 euro zemāks 2023.gadā.

– Ņemot vērā nodokļa sloga atšķirības, pastāv varbūtība, ka daļa Latvijas iedzīvotāju karsējamo tabaku iegādāsies kaimiņvalstīs, kas samazinās vietējo patēriņa apjomu.

MK pieņemtie priekšlikumi par akcīzes nodokli (AN) karsējamai tabakai:

– Priekšlikums paredz salīdzinoši mērenu nodokļa pieaugumu (nodokļu slogs pieaugs par 0.18 euro 2021.gadā, par 0.19 euro 2022.gadā un par 0.11 euro 2023.gadā, kas neradīs ļoti būtiskas atšķirības nodokļu līmenī Baltijas valstu starpā:  

– Lietuvā nodokļu līmenis 2021.gadā būtu par 0.11 euro augstāks, bet 2023.gadā – jau par 0.19 euro zemāks;

– Igaunijā nodokļu līmenis būtu par 0.02 eurozemāks 2021.gadā un par 0.32 euro zemāks 2023.gadā.


[1] https://nra.lv/latvija/190347-paradnieks-rosina-noteikt-augstaku-nodokla-likmi-cigarillam.htm

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ferma
ferma

Uzvārds jau te noteicošais- ir pilnīgi gatavs jebkurām padomēm un amlksātām darbībām, lai cauro kabatu lāpīti. ir gatavs pat zaļos lobēt, bet par mazu tas atbirums sanāk. Tie nedalās ar vietu pie siles

kot
kot

Áreji lídzígs Ļeninam

ērce
ērce

Šādi ņirdzīgi raksti nav nopietni ņemami. Kurš tad ir tas anonīmais idiots kas to sacerēja.

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Tas kroplis vēl lobē pīpmaņus, gaisa piesārņotājus !!!

angry
angry

he can sing
can he swim?

Vilks
Vilks

Šo cilvēku vajag padzīt ar sūdainu koku.Lai iet kaplēt bietes.Tauta viņu neievēlēja!Viņš ,ka tāds parazīts (arī Viņķele).Tērēs tautas naudu un tēlos neaizvietojamu gudrnieku.Parādniek! Lasies taču vienreiz prom!

divas olinas
divas olinas

ārlaulības sakaros bastardi…. naudu pamperiem, jāgrozās jāgtozās – kārtējo aitu cirpšanai jāieēdina