Arī trīs iespējamie LPSR VDK aģenti pošas uz 14.Saeimu

Andris Bērziņš

Uz 14.Saeimu kandidē trīs bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) kartotēkā minētie iespējamie ārštata aģenti – aktieris Andris Bērziņš (Latvija pirmajā vietā), ārsts gastroenterologs Anatolijs Danilāns (“Attīstībai/Par!”) un Uldis Godainis (“Apvienība Latvijai”), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publicētā informācija.

Likums neliedz bijušās VDK ārštata aģentiem kandidēt vēlēšanās.

Bērziņš un Danilāns paši arī ziņās par sevi kā kandidātiem ir norādījuši, ka viņiem ir bijusi sadarbība ar Latvijas PSR drošības dienestu. Savukārt Godainis paudis nostāju, ka viņam šādas sadarbības neesot bijis.

Kandidātu mājaslapā pie minētajām trim personām norādīts, ka Totalitārisma seku dokumentēšanas centram (TSDC) ir ziņas, kas liecina, ka šie kandidāti varētu būt bijuši Latvijas PSR Valsts drošības komitejas aģenti.

CVK pārstāve Laura Krastiņa informējusi, ka atbilstoši TSDC sniegtajai informācijai par vēl četriem citiem VDK kartotēkā atrodamajiem kandidātiem ir tiesas spriedumi, ka viņu sadarbība ar VDK nav konstatēta, tāpēc CVK viņu vārdus neatklās.

Nevienam no septiņiem deputāta kandidātiem, kuru vārdi atrodami VDK kartotēkās, nebūs liegts startēt vēlēšanās, jo viņi nav bijuši VDK štata darbinieki, skaidro Satversmes aizsardzības birojā (SAB).

SAB TSDC konstatējis, ka septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkās. Šīs personas minētas kā VDK aģenti, tāpēc viņiem nav liegts startēt vēlēšanās. Turklāt no šiem septiņiem cilvēkiem četriem kandidātiem tiesa nav konstatējusi sadarbību ar VDK.

Ja šīs personas būtu VDK štata darbinieki, tad tām būtu liegts piedalīties vēlēšanās. Saeimas vēlēšanu likums nosaka, ka Saeimas vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un Saeimā nevar ievēlēt personas, kuras ir ārvalstu valsts drošības dienestu, izlūkdienestu vai pretizlūkošanas dienestu štata darbinieki, vai personas, kuras ir bijušas PSRS, Latvijas PSR valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata darbinieki.

Vienlaikus likumā nav liegts kandidēt personām, kas varētu būt sadarbojušies ar PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieki, aģenti, rezidenti vai konspiratīvā dzīvokļa turētāji, ja viņi nav bijuši šo dienestu štata darbinieki.

14.Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zinātāja
zinātāja

Varas iestādēs jau desmitiem gadu strādā krievijas aģenti, tas ir izskaidrojami, kāpēc mēs esam pēdējā vietā starp Baltijas valstīm un gandrīz pēdējā vietā starp ES valstīm. Čekistu vadīti iepērkam krievijas,ļaunuma impērijas, gāzi. Nevaram uzcelt terminālu, kā citas valstis Baltijas jūrā. ES žogu nevar uzbūvēt, kā to jau izdarījuši Polija, Lietuva.

Nata
Nata

Prātīgākais būtu šos fruktus sūtīt pensijā, kur nu VALSTS vadīšanā!!

Arturs
Arturs

Lai strādātu Krievijas labā nevajag būt par aģentu… Pietiek vien, ka esi balstiesīgs idiots….

Briedis
Briedis

Jeb arī zem kādas duņas īkšķa.

Priekulis
Priekulis

Bērziņš nedzers odekolonu.

pa purnu !
pa purnu !

Tam resnītim tajā fotogrāfijā gan prasās.

LIEMENIS
LIEMENIS

nu nav brīnums, ka striķi trūkst …

Laima
Laima

Un Toļiks , vecais perdelis , stukač , grib ielīst Saeimā , pārsmieties , kovids atstājis smagas sekas !

vēlēšanu komisija
vēlēšanu komisija

Apsveicam esošo rietumu bankas koalīciju ar uzvaru 14 saimas vēlēšanās! Padņimim bakali za pabedu!

levitkucins
levitkucins

ku kū

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Visi taču mēs gribas kalpot tikai mūsu mīļajai latvijai.

ruksis
ruksis

Nu tad ej izmazgā apenes.