Marihuānas dekriminalizācijas iniciatīva ir iesniegta Saeimā

marihuānas dekriminalizācija

Pirmdien, 01.06.2015, ManaBalss.lv iniciatīva “Marihuānas dekriminalizācija”, par kuru parakstījās 10 373 cilvēki, ir iesniegta Saeimā.

Iniciatīvas pārstāvis Donats Blaževičs iestājas par marihuānas dekriminalizāciju un uzsver, ka dekriminalizācija ir efektīvākais veids, kā risināt narkotiku jautājumu sabiedrībā. “Ir veikti daudzi pētījumi par marihuānas ietekmi uz cilvēku veselību, tās ārstnieciskajām īpašībām, kā arī dekriminalizācijas ietekmi uz sabiedrību. Šobrīd nav pamatotu iemeslu, kāpēc marihuāna vēl joprojām ir aizliegta un krimināli sodāma.”

Turpmāko 20 dienu laikā prezidijs izvērtēs kolektīvā iesnieguma atbilstību Kārtības ruļļa 131.3 panta prasībām, kā arī nodos to pārbaudei Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.  Sākotnējā izvērtēšana notiks Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē ne vēlāk kā mēnesi pēc kolektīvā iesnieguma saņemšanas. Nākamo triju mēnešu laikā Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai būs jāsagatavo ziņojums par kolektīvā iesnieguma izvērtēšanu un tā turpmāko virzību.

Iniciatīvas pārstāvis Donats Blaževičs aicina komisijas locekļus konstruktīvi izvērtēt šo iniciatīvu, vadoties pēc aktuālās informācijas, ārvalstu piemēriem un zinātniskajiem pētījumiem. “Marihuānas jautājums ir jārisina konstruktīvā veidā, objektīvi izskatot katru “par” un “pret”. Līdz šim tas netika darīts, diskutējot par neesošiem šķēršļiem un negatīvajām pusēm. Ir nepieciešami jauni risinājumi, kā regulēt marihuānas lietošanu, kas būs atbilstoši mūsdienu sabiedrībai un starptautiskai praksei.”

Iniciatīvas atbalstam Blaževičs iepriekš publicēja 100 argumentus vietnē 100argumenti.lv, lai kompaktā formātā izklāstītu marihuānas pozitīvos aspektus un dekriminalizācijas ieguvumus. Izskatīšanas laikā Blaževičs turpinās izglītot sabiedrību, papildinot vietnes saturu ar aktualitātēm, audio un video materiāliem, kā arī argumentiem krievu un angļu valodā.

 

marihuānas dekriminalizācija

Dekriminalizācija – Kriminālsoda atcelšana par neliela marihuānas daudzuma audzēšanu, glabāšanu, pārnēsāšanu un lietošanu personiskām vajadzībām.

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Archy
Archy

Esmu PAR !

ganja
ganja

Gaidam lai tie soclaiku idioti beidzot atietu no savas letas shmigas un paskatitos uz lietam reali ! Vai tiesham stagnacija ir tik liela un Latvija ir bezceriga valsts, kur tikai uzvar neprats, piemram, degeneratu gajiens Riga, ko nez kapec deve par “praidu”