Legalizēt marihuānu ierosina arī Itālijā

Legalizēt marihuānu ierosināts arī Itālijā, kur trešdien parlamentam iesniegts priekšlikums par tās izmantošanu rekreācijas nolūkiem.

Jaunais likums atļautu turēt līdz 15 gramiem marihuānas, audzēt to nelielās devās un to privāti smēķēt, kā arī  pārdot to valsts sertificētos veikalos.

Priekšlikumu virzīja ārlietu ministra vietnieks Benedeto Della Vedova un to parakstījuši vēl 217 parlamenta locekļi abās Itālijas parlamenta palātās, kurās kopā ietilpst 900 cilvēki.

Della Vedova ir kādreizējais nelielās libertāriešu grupas “Radikālā partija” biedrs, kurš jau sen aicināja dekriminalizēt vieglās narkotikas un apgalvoja, ka tas vājinātu narkotiku tirgoņu mafiju un saīsinātu ilgos tiesas procesus Itālijas lēnajās tiesu iestādēs.

Līdzīgus argumentus izteica Itālijas mafijas apkarotāju līderis Franko Roberti savā ikgadējā ziņojumā parlamentam. Tajā tika norādīts, ka marihuānas lietošana kļuvusi tik pat izplatīta, cik alkohola lietošana un tabakas smēķēšana.

Roberti aicināja vismaz izvērtēt marihuānas legalizācijas pasākumus un norādīja, ka represīvie pasākumi ir neefektīvi. Itālijas mafijas apkarotāju līderis sacīja, ka nav ne iedomājams, ne vēlams, ka marihuānas lietošanas apkarošanai tiktu atvēlēti lielāki policijas resursi.

Priekšlikuma legalizēt marihuānu atbalstītāju vidū ir premjerministra Mateo Renci Demokrātiskās partijas deputāti, kā arī divu opozīcijas partiju – kreisās partijas “Kreisie, Ekoloģija un Brīvība” un sistēmu noliedzošās “Piecu Zvaigžņu kustības” pārstāvji.

 

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar