Valdība atbalstījusi 200 miljonu eiro pārdali Latvijas pretgaisa aizsardzībai

IRIS-T
Foto: AM

Ministru kabinets otrdien atbalstīja 200 miljonu eiro pārdali budžetā par labu Latvijas pretgaisa aizsardzības sistēmas stiprināšanai.

No 2023. līdz 2027. gadam Latvija ir apņēmusies ik gadu ieguldīt papildu 200 miljonus eiro pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanā, piecos gados ieguldot šajā jomā vienu miljardu eiro, tādējādi “palielinot valsts aizsardzības spējas, saglabājot nemainīgu ārpolitikas eiroatlantisko kursu un stiprinot Latvijas drošību mainīgajā ģeopolitiskajā situācijā”.

2023. gada 30. novembrī Aizsardzības ministrija parakstīja piegādes līgumu ar Vācijas uzņēmumu “Diehl Defence” par “IRIS-T” vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi.

Parakstot piegādes līgumu par aptuveni 600 miljoniem eiro, Latvija saņems aprīkojumu “IRIS-T” sistēmu efektīvai darbībai, kas nodrošinās slāņveida pretgaisa aizsardzības ieviešanu Latvijā. Plānots, ka “Diehl Defence” vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu piegādi sāks 2026.gadā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kebabs Jebzons
Kebabs Jebzons

Tā vēlejās šā tauta.

žirafes znots
žirafes znots

Ko piesegsim no gaisa, kā tas koordinēts ar evakuācijas plāniem un patvertņu izvietojumu. Kad būs kaut cik sajēdzīga komunikācija. Cik lielu sabiedrības daļu pārliecina Rajeva rosīšanās, vai šis kungs ir vienīgais pieejamais resurss LV.

Znotelis
Znotelis

Kāpēc Resno aizmirsi ?