Vai Latvijas valdība vēl aizvien domā, ka mūsu drošības situācija ir tāda pati kā Itālijā un Spānijā?

karš
Foto: Pixabay

Vairāki Krievijas finanšu, ekonomiskie un militārie rādītāji liecina, ka Krievija gatavojas plaša mēroga konvencionālajam karam ar NATO ne tūlītēji, bet, domājams, tomēr īsākā termiņā nekā to lēš daži Rietumu analītiķi, savā ikdienas ziņojumā raksta ASV bāzētā domnīca “Institute For The Study Of War” (ISW).

Domnīcas eksperti norāda, ka 19. martā diktators Vladimirs Putins tikās ar Valsts domes frakciju vadītājiem, kuriem izklāstīja savas piektā prezidentūras termiņa prioritātes, uzsverot ekonomikas attīstīšanas nozīmīgumu.

Kara draudi, kurus pret pasauli vēlas vērst Krievija, ir atkarīgi no finanšu resursiem, kurs Putins spēs novirzīt kara ekonomikai, uzsver ISW. Pašlaik diktators cenšas radīt apstākļus ekonomikas stabilizēšanai.

Atsaucoties uz Putina runu 29. februārī, kurā Kremļa saimnieks kritizēja “eliti”, kas deviņdesmitajos gados “piepildījusi savas kabatas”, un pretnostatīja to “īstajai elitei” – strādniekiem un militāristiem, eksperti paredz, ka ilgtermiņa ekonomiskās stabilitātes stiprināšana prasīs vismaz kādas “sāpes” arī no turīgajiem “siloviku” izcelsmes uzņēmējiem. Vienlaikus Putins saprot, ka finansiālās represijas pret rūpniecības “silovikiem” var apdraudēt viņa politisko stabilitāti, tāpēc cenšas ietekmi uz tiem mazināt, lēš eksperti.

“Visticamāk, tā ir daļa no Krievijas finansiālās un iekšējās sagatavošanas potenciālajam liela mēroga konfliktam ar NATO, nevis tikai ilgstošam karam Ukrainā,” teikts ziņojumā.

Kā gatavošanās potenciālajam karam ar NATO, visticamāk, uztverami arī agresorvalsts aizsardzības ministra Sergeja Šoigu izteikumi par armijas korpusa un motorizēto strēlnieku divīzijas veidošanu. Tāpat ministrs paziņoja par plāniem izveidot divas apvienotās armijas, 14 divīzijas, kā arī 16 brigādes līdz 2024. gada beigām, teikts rakstā.

“Saskaņā ar ISW aplēsēm, pašlaik Krievijai nepietiek personālsastāva, militārās infrastruktūras un apmācību potenciāla, lai pienācīgi nokomplektētu vairākas jaunas modernas divīzijas līdz pilnīgai kaujas gatavībai tuvākajā vai vidēja termiņa perspektīvā. Tomēr tādas

reformas, visticamāk, vērstas uz ilgtermiņa militārā potenciāla attīstību pret NATO, nevis tūlītējai jaunu vienību izveidošanai un apgādāšanai līdz armijas līmenim,” raksta analītiķi.

Virknē Rietumu valstu militārie un politiskie līderi pēdējā laikā ir izteikušies par nepieciešamību gatavoties iespējamam karam ar Krieviju, tostarp dažkārt minot arī tuvāko desmitgadi kā iespējamo laika rāmi.

Polijas prezidents Andžejs Duda 20. martā publicētā intervijā bija daudz pesimistiskāks un pauda bažas, ka Krievijas uzbrukums kādai no NATO valstīm varētu notikt jau 2026. – 2027. gadā. Polijas līderis aicināja alianses valstis steidzami palielināt aizsardzības izdevumus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

8 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Gada glezna
Gada glezna
7 mēnešus atpakaļ

Mūsu drošības situācija ir daudz labāka kā Itālijai un Spānijai. tagad Baltkrievijā jau izvietoti kodolieroči. Ja kas Batjka Latviju aizstāvēs pret Butānas agresoru.

Karija
Karija
7 mēnešus atpakaļ

Ko te var lieki runāt- mūsu valdibai vienīgā darāmā lieta bija Stambua- tas padarits, sksisma histērijas palaistas visiem vientiešiem plosīties, tagad tikai t\a padomju varas nosti[inašana un attīstiba Ko te nekus var melst

ērce
ērce
7 mēnešus atpakaļ

Dumjš jautājums.

Tiešām nav tāda pati situācija
Tiešām nav tāda pati situācija
7 mēnešus atpakaļ

Nav gan tāda situācija. Itālijā un Spānijā valdība nekurina savā valstī sabiedrībā etnisko naidu. Valdība nerej uz kaimiņvalstīm, ārlietu ministri nerauj citu kaimiņvalstu karogus. Un nemēģina ietekmēt kaimiņvalstī notikušās vēlēšanas ar kaut kādu savu izdomātu rezultātu. Tāpat arī to valstu prezidenti neizsaka aicinājumu iznīcināt pasaulē lielāko kodolvalsti, ar lielāko kodolieroču skaitu pasaulē(Rinkevičs šogad, 15. Marts twiterī). Tāpēc arī tām valstīm nav jābaidās, var dzīvot mierīgi, finanšu līdzekļus var ieguldīt savā attīstībā, medicīnā, izglītībā. Tāpēc tajās valstīs ir attīstība, atšķirībā no Latvijas, kur visu, skolas, slimnīcas slēdz, iedzīvotāji emigrē. Tie kara kurinātāji pirmie aizmuks ar Air Baltic. Bet mobilizēs un sūtīs… lasīt vēl »

Švaukstovs
Švaukstovs
7 mēnešus atpakaļ

Tovārišč, skoļko rubuļ tebje maksā?

Jautājums
Jautājums
7 mēnešus atpakaļ

Visticamāk, iespējams… vai gribat piesaukt karu?

Krūmu ezis
Krūmu ezis
7 mēnešus atpakaļ

Viņi varbūt var to stāstīt saviem iedzīvotājiem, bet paši saprot – ar NATO viņi karot nav spējīgi. Jā, mazas operācijas ar mērķi graut vienotību. Bet pilna mēroga karš – nu tur krievus noslaucīs vienkārši. Šie ģenerāļu paziņojymu saprotami, ja skatās pēdējos gados kā grieza militāros budžetus Eiropā, tad nu nedaudz lai uzturētu armiju kaujas spējas un neņemtu naudu nost, tad šādi paziņojumi pareizā brīdī ļoti palīdz.

Derdz
Derdz
7 mēnešus atpakaļ
Reply to  Krūmu ezis

Vai zini stāstu no Bībeles par goliadu un Dāvidu