Ukraiņi uzskata, ka Krievijas karaspēks pēc Zapad 2017 palicis Baltkrievijā

Zapad 2017

Baltkrievijas teritorijā pēc manevru Zapad 2017 noslēguma ir palicis Krievijas karaspēks, neraugoties uz Maskavas solījumiem, ka tas tā nenotiks, paziņojis Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Viktors Muženko.

Krievija no Baltkrievijas atvilkusi vien dažas vienības un melojusi par to, cik daudz tās karavīru piedalījušies manevros, uzskata ukraiņu militārpersona.

Manevriem bija uzbrukuma raksturs. Ukraina, reaģējot uz «Zapad 2017», valsts ziemeļos sarīkoja pati savus manevrus.

Krievija no Baltkrievijas atvilkusi gaisa spēku vienības, cenšoties radīt karaspēka atvilkšanas šķietamību.

«Krievija demonstrējusi – un pamatā tā bija demonstrācija, ka viņi paceļas no lidlaukiem un aizlido uz lidlaukiem Krievijā. Bet mēs saprotam, ka 300-400 kilometri aviācijai ir attālums, kas var tikt pieveikts ļoti īsā laikā.»

Attiecībā uz pretgaisa aizsardzības kapacitāti pārsvars Donbasa frontē joprojām ir Ukrainas pretinieku pusē, sacīja virspavēlnieks. Ukrainai ir vajadzīga gaisa izlūkošanas un pretraķešu sistēmas, viņš piebilda.

Kijeva cer, ka varēs saņemt letālo aizsardzības bruņojumu no ASV. Muženko sacīja, ka sarunas ir noslēgušās, vēsta apollo.lv.

«Mēs ceram, ka attiecīgs lēmums tiks pieņemts, jo visas sarunas ir noslēgušās un par visiem attiecīgajiem jautājumiem ir panākta vienošanās – par ieroču sarakstu un veidiem, Un mēs gaidām vienīgi uz mūsu partnervalstu politiskiem lēmumiem,» sacīja Muženko.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Haralds
Haralds

Lai dievs mums palīdz!

Galilejo
Galilejo

Jācīnās pret saindēto reliģiju ietekmi un viņu atvesto šizofrēniju! Vajag aizliegt ieceļot saindēto reliģiju pārstāvjiem, kā to aizliedza Tramps.