Sankcijām pakļautie Krievijas produkti joprojām ieplūst Eiropas Savienībā

auto

Krievijas produkti, uz kuriem attiecas Eiropas Savienības (ES) sankcijas, joprojām ieplūst ES valstīs, secinājuši Čehijas žurnālisti. 

Žurnālistam, kurš uzdevās par uzņēmēju, kas ieinteresēts kokmateriālu un dzelzs iegādē, izdevās sazināties ar krievu kontrabandistu un atklāt ceļus, par kādiem Krievijas produkti nelegāli nonāk ES, vēsta ziņu portāls “Seznam Zpravy”.

Krievu kontrabandists Ernests Rošals žurnālistam atklāja, ka trīs mēnešus veidojis kontrabandas infrastruktūru.

“Mēs vedam preces ar kravas mašīnu caur Gruziju uz Turciju vai ar kuģi no Novorosijskas uz Stambulu. Turcijā mēs mainām izcelsmes valsti. Visi Krievijas zīmogi pazūd, un mēs izbalinām uzņēmuma nosaukumu. No Turcija mēs tālāk transportējam preces uz Bulgāriju uz vēl vienu no manām kompānijām. Tad jūs nopērkat no turienes. Tāpēc uz papīra nevis no Krievijas, nevis no Turcijas, bet no Bulgārijas,” atklāja kontrabandists, piebilstot, ka muitošanu nokārto viņa cilvēks.

Kontrabandists arī nosūtīja žurnālistam dokumentāciju par līgumu, kuru viņš izpildījis 2022.gada septembrī, nogādājot Krievijas kokmateriālus uz Poliju.

Viņš arī atzina, ka eksportē preces no ES uz Krieviju, konkrēti – bruņuvestes un ķiveres.

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā Eiropas valstis piemēroja sankcijas Krievijas ekonomikai, taču sankciju režīmā ir plaisas.

Laikrakstam “Financial Times” izdevās sazināties ar vēl vienu kontrabandistu, kurš sacījis, ka iegādājas Eiropas preces caur savām ES bāzētām kompānijām, pēc tam nogādā tās uz valstīm, kas atrodas muitas savienībā ar Krieviju, piemēram, Kazahstānu, un pēc tam tālāk uz Krieviju.

Taču ES ir spērusi soļus, lai novērstu sankciju apiešanu, kas, domājams, drīzumā apgrūtinās kontrabandistu biznesu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gonors Ejs
Gonors Ejs

Un kā tad norēķinās par tiem aizliegtajiem augļiem? Kriptovalūtā, vai?

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Maskavas Kremļa – 21. gadsimta Mordora – diktators Vladimirs Putins muld par Ziemassvētku pamieru.
Agrīnie kristieši Ziemassvētkus mūsdienu izpratnē nemaz nesvinēja. Bībelē nav minēts, kad Jēzus Kristus vispār ir dzimis (ja vien tāds cilvēks vispār eksistēja). Tāpēc nav nekāda pamata ticēt pareizticīgajiem čekistiem no Maskavas Patriarhāta. Kāds pamiers? Pamiers var būt, ja ir karš! Bet pareizticīgajiem čekistiem kara nav, ir vien “specoperācija”.
Ar cieņu pret Ukrainu un veselo saprātu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Ha Ha
Ha Ha

Tad tāpēc viss palicis dārgāks, ka no Krievijas caur Gruziju, Poliju ved! Kad visi citi ceļi būs vaļā?

mazkungs
mazkungs

Man pazīstama meitene strādā loģistikas uzņēmumā. Viņa stāstīja, ka kādreiz kad Krievijas kravas gāja tranzītā caur Baltijas valstīm, tad piemēram fūre šeit uzkrāvās aizveda kravu uz veco Eiropu, tur uzkrāvās atveda kravu uz Baltijas valstīm. Šobrīd ne Latvijā ne Baltijā nav tik daudz kravu ko vest uz Eiropu, bet piemēram pārtika lielākoties tiek vesta no citām ES valstīm, līdz ar to pateicoties sankcijām, kravas mašīnām vienā virzienā sanāk braukt tukšā, tas tiekot ierēķināts preču cenā.

Dana
Dana

Izrādīsies , ka no sankcijām vairāk cieš Eiropa , nevis Krievija !

mazkungs
mazkungs

Bet kā tad savādāk? Krievijai ir pilnīgi visi resursi, varētu pat teikt ka vispašpietiekamākā valsts pasaulē. Tas jau Eiropai no kaut kurienes ir jāimportē gan metāli, gan degviela, pārtika, viss viss. Vieni visu laiku stāsta kā sancijas strādā, bet statistika rāda ka Krievijai rekordpeļņa no sankcijām. Tieši šobrīd atkal vieni stāsta, kā nu šobrīd jaunās sankcijas strādā. Tās sankcijas varētu strādāt tikai tad ja rietumvalstīm būtu pašām savi dabas resursi, un ja rietumvalstu ražošana būtu rietumvalstīs, nevis Krievijai draudzīgās Āzijas valstīs.