SAB: Sagaidāms, ka Krievija pret Rietumvalstīm un Latviju turpinās īstenot dažādus ietekmes pasākumus

Krievijas spiegi

Sagaidāms, ka Krievija pret Rietumvalstīm un Latviju turpinās īstenot dažādus ietekmes pasākumus, pauda Satversmes aizsardzības birojā (SAB), komentējot to, ka Krievija meklēšanā izsludinājusi ārvalstu parlamentos un valdībās esošos politiķus, tostarp, no Latvijas.

Kā uzsver SAB, šādas ietekmes operācijas nav jaunums, un par Krievijas ietekmes pasākumiem, tostarp vēstures interpretāciju un izmantošanu savu politisko mērķu realizēšanā, birojs gan amatpersonas, gan plašāku sabiedrību informējis regulāri. Piemēram, savā darbības pārskatā par 2020. gadu, aprakstot Krievijas vēstures politiku, SAB vērsa uzmanību, ka Krievija sevi ir pašpasludinājusi par vēstures policistu.

SAB norāda, ka Krievija arvien saasinātāk uztver tādu vēstures interpretāciju, kas neatbilst Vladimira Putina režīma postulētajam vēstures skatījumam. Režīmam vēsture ir iekšpolitisks un ārpolitisks instruments, kuru tas izmanto gan ārpolitikas attaisnošanai, gan sabiedrības konsolidācijai.

Tāpēc, lai aizstāvētu savas intereses, Krievija faktiski īsteno gan juridisku, gan propagandas karu pret visiem, kas nepiekrīt tās traktējumam vai diskreditē kādu režīmam svarīgu vēstures simbolu. Īpaši sakralizēta un sasaistīta ar mūsdienu Krievijas norisēm ir Otrā pasaules kara un Padomju Savienības perioda vēsture, atzīmē SAB. Uzvara karā kalpo kā viens no retajiem pozitīvajiem sabiedrību konsolidējošajiem notikumiem, savukārt Padomju Savienības agrākā ietekme pasaules politikā attaisno režīma šībrīža centienus pēc līdzīgas lomas.

Šī nav pirmā reize, kad Krievija meklēšanā izsludina kādas Eiropas valsts pilsoņus, tostarp politiķus. Šāda rīcība ir viens no ieročiem Krievijas ietekmes pasākumu arsenālā, ar kura palīdzību tā demonstrē savu attieksmi pret Rietumvalstīm, pauž SAB.

Sagaidāms, ka Krievija pret Rietumvalstīm, tai skaitā Latviju, dažādus ietekmes pasākumus turpinās īstenot arī turpmāk. Daudzveidīgi ietekmes pasākumi ir neatņemama Krievijas hibrīdspēju sastāvdaļa, norādīja SAB.

Specifiski mērķēti politiski lēmumi, dezinformācijas kampaņas, provokācijas vai kiberuzbrukumi – tie ir tikai daži no Krievijas īstenoto ietekmes pasākumu izpausmes veidiem. Tos realizējot, Krievija arvien vairāk demonstrē savu naidīgo attieksmi, uzsvēra SAB.

Avots: SAB mājaslapa

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

3 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Real warfare
Real warfare
9 mēnešus atpakaļ

Ahā, tātad ukraina ar dezinformāciju nenodarbojas, ja?

Interesanti
Interesanti
9 mēnešus atpakaļ

Par ko pārsteigums. Rietumvalstis un Latvija palīdz Ukrainai ar ko karo Krievija. Ir jābūt gataviem jebkuriem Krievijas gājieniem. Tai skaitā sabiedrības šķelšanai, diversijām, kiberuzbrukumiem utt. Ja būs iespēja mēģinās arestēt Latvijas politiķus no saraksta. Karš ir karš. Pat ja hibrīdveida. Saraksta politiķiem jāaizmirst ekskursijas ārpus ES un Britu sadraudzības valstīm. Nekad nevar zināt ko un kur pērk vai pārdod. Sankcijas kā redzam nav tikai vienā virzienā. Katra darbība izraisa arī pretdarbību. Ne vienmēr obligāti adekvātu vai lineāru. Tāpat par sankcijām ir jāsaprot, ka no starptautiskās jurisdikcijas viedokļa leģitīmas ir tikai sankcijas kas ir ieviestas ar ANO lēmumu. Viss pārējais balstās… lasīt vēl »

Jeblonskis
Jeblonskis
9 mēnešus atpakaļ

Ak tie tukšpļūši parazītiskie…