Robežžogs ar Krieviju – kad būs gatavs, nav skaidrs

Projekts par žoga izbūvi uz Latvijas un Krievijas robežas valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) tika uzticēts nesen un veicamie darbi ir ļoti apjomīgi, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Krustpunktā” sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs un par to vēsta portāls lsm.lv.

Kopumā ir jāizbūvē vēl aptuveni 180 kilometri žoga, un būvniecības gala termiņš vēl nav skaidrs.

Griškevičs norāda, ka šobrīd VNĪ no Nodrošinājuma valsts aģentūras pārņem žoga izbūves darbus, tostarp jau izbūvēto žogu, kas izbūvēts aptuveni 50 kilometru garumā, un plānotos darbus.

Kopumā uz Latvijas un Krievijas robežas žogu nepieciešams izbūvēt vairāk nekā 200 kilometru garumā, kas nozīmē, ka jāizbūvē vēl aptuveni 180 kilometri.

Projekts tiks dalīts vairākos posmos, pastāstīja VNĪ valdes priekšsēdētājs. Darbus paredzēts sākt šī gada nogalē.

Pirmajā posmā tiks veikts pasūtīto darbu audits, bet otrajā posmā – pieņemts un defektēts līdz šim izbūvētais žoga posms, kam jau novērojams dabiskais nolietojums.

Trešais posms būs žoga būvniecība, un šobrīd tiek strādāts pie tehniskās specifikācijas, lai augusta beigās varētu izsludināt iepirkumu.

Lai gan žogs uz Krievijas robežas ir valsts prioritāte, šobrīd runāt par iespējamiem izbūves termiņiem ir pāragri, norāda Griškevičs un piebilst, ka šobrīd ir jāapzinās situācija dabā.

Visu raidījumu “Krustpunktā” var noklausīties ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vinete
Vinete

un kur steigtes? Zaļiem taču jāturpina dabas skaitīšana, putniņu labjūtība jāpēta, ku,kainīši jāzumēra, un tad vēl visi atbirumi delnas ķepai sabiedriskaja apspriešanās un zembrunču telpas padziļinātais izpētei piekritīgais Nav nekāda pamata steigties- vēl gadus 3-4 un daudz maz būs apzināta vismaz vajadzība ierobežot slimo meža cūku vazāšanos

zoodārza mērkaķu būra kopējs
zoodārza mērkaķu būra kopējs

Iepirkuma procedūras autorus un vēl kādu bariņu politiķu kopā ar ierēdņiem ir līdz vidum jāierok uz robežas ar smartfoniem rokās un jānokrāso, lai sargā.

Makaka
Makaka

Mūsu skaistie iepirkumu procedūra reāli liek ugunsgrēka gadījumā izsludināt ūdens iepirkumu. Tāpat reāli ar šo procedūru garantēti var dabūt sliktāko par augstāko cenu. Konkursi notiek, sabiedrība apmierināta ar šo drausmo izšķērdību ko rada tieši iepirkuma procedūra.

ērce
ērce

Es meklēju Intrneta vārdnīcā lettonika.lv ko nozīmē vārds “defektēt”, bet tādu vārdu tur neatradu. Izklausās pēc īstas defekācijas.

levitkucins
levitkucins

Nu, bet pasakat mīļie cilvēki! Kapē jāceļ žogi, ja Latkrievija un Baltkrievija drīz apvienosies? Mēs tak starp Alūksnes un Gulbenes novadiem žogus neceļam.

Makaka
Makaka

Atradis brīdi kad dzīt dumjus jokus.