Rinkēvičs: “Vagner” klātbūtne Baltkrievijā vairo hibrīdkara draudus

Bandas “Vagner” algotņu klātbūtne Baltkrievijā palielina hibrīdkara metožu pielietojuma riskus, piemēram, algotņu iefiltrēšanos starp nelegālajiem migrantiem, kurus virza uz Eiropu, vizītes laikā Viļņā teica Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs.

“Mēs nevaram izslēgt kaut kādu hibrīdkara scenāriju, tādu kā mēģinājums izmantot migrāciju kā ieroci, un mēs zinām, ka abas mūsu valstis, Latvija un Lietuva, skar [Baltkrievijas diktatora Aleksandra] Lukašenko režīma mēģinājumi izmantojot migrāciju kā ieroci. Tāpēc būs mēģinājumi iefiltrēt algotņus un arī viņus izmantot šajā hibrīdkarā. Vērā jāņem visi šie scenāriji,” Rinkēvičs teica kopīgā preses konferencē ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu.

“Tāpat domāju, ka mums nopietni jāuztver jaunākā informācija par algotņu pārvešanu un ierašanos Baltkrievijā, un mums ir jāsagatavojas dažādiem scenārijiem,” pauda Latvijas prezidents.
Vienlaikus Rinkēvičs atzina, ka viņa rīcībā nav pierādījumu par konkrētu apdraudējumu, ko varētu radīt “Vagner” kaujinieku pārvietošana uz Baltkrieviju.

Savukārt Nausēda norādīja, ka nav būtiski iemesli, kādēļ vagnerieši pārvietojas uz Baltkrieviju, jo viņu mērķis var mainīties. “Mēs bieži runājam par to, vai viņus var pārvietot vienā vai otrā virzienā. Tas nav būtiski, jo plāni jebkurā brīdī var mainīties un pats fakts, ka tās grupas ir tik tuvu mūsu robežām, Latvijas un Lietuvas robežām, rada papildu apdraudējumu,” uzsvēra Lietuvas prezidents.

Nausēda apliecināja, ka, turpinot pieaugt algotņu skaitam Baltkrievijā, Lietuva ieviesīs papildu drošības pasākumus.
Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks pirmdien teica, ka “Vagner” algotņu ierašanās no Krievijas Baltkrievijā būtiski nemaina drošības situāciju reģionā.

Baltkrievu tīmekļa izdevums “Belarusski Hajun”, kas seko līdzi bruņoto spēku kustībai Baltkrievijā, kopš nedēļas nogales ziņo, ka tur ierodas “Vagner” algotņi, kas pēc neveiksmīgā dumpja Krievijā piekrituši pārcelties uz Baltkrieviju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tā kā laiks
Tā kā laiks

Zemsliekšņa apdraudējumi ir zināma problēma. Līdz ar to risinājums kara laikā ir šā sliekšņa samazināšana un austrumu robežas… izbūvēšana un automatizācijas uzlikšana. Jā, beidzot. Un vispirms tur, kur visvairāk spēra zibens un lielākās muitnieku mājas.

Pavasara ofensīva
Pavasara ofensīva

Un kā tur ar to izdaudzināto pavasara pretuzbrukumu iet? Baigais klusums. Ja klausās Slaidiņus, Rajevus, tad ukraiņi visu laiku uzvar, un karam vispār jau sen vajadzēja beigties. Redzot briesmīgus video tiktokā kā krievi noslauka ukraiņu armijas kolonnas, kā ukraiņi savus karavīrus dzen pāri mīnu laukiem, kļūst skaidrs, kāpēc jau vairāk kā mēnesi medijos iestājies klusums par to tēmu. Ukrainā ir cilvēki kas staigā un filmē kapos video, lai būtu apmēŗam noajušams par kritušo skaitu, tagad jau ļoti daudz kapakmeņu ar tādiem kas dzimuši 2005. gadā. Mobilizācija arī tur nepārtraukti notiek, vīriešus uz ielas ķer. Jau pirmajā mēnesī 3 mobilizācijas izsludināja.… lasīt vēl »

Hehe
Hehe

Par Bahmutu esi dzirdējis? Palasies. Operatīvais aplenkums agresoram. Laikam nāksies bekot iet.

@Hehe
@Hehe

Jā es vakar arī delfos lasīju, tieši nodomāju ka feiks, jo pie Avdejevkas ukraiņi atrodas nosacīti operatīvajā aplenkumā, un Odesā palika bez Ostām. Tāpēc jauna basņa ka krievi aplenkti kaut kur citur. Apskaties liveuamap.com, vai jebkurā citā kartē. Visi ceļi pa kuriem var apgādāt ukraiņus Avdejevkā atrodas pat krievu mīnmetēju, nerunājot nemaz par artilēriju, sniedzamības attālumā. Nezinu kur un kādu informāciju tu lasi. Pie Bahmutas vispār nekādu būtisku izmaiņu sen vairs nav. Jā, jebkurā vietā kur vien frontē kaut kāds izvirzījums, vajadzības gadījumā, lai novērstu uzmanību, var teikt ka pretinieks atrodas aplenkumā. Līdzīgi jau notika, kad Vagners iztesa ukraiņus no… lasīt vēl »

Bahmutas aplenkums
Bahmutas aplenkums

Un kur ir tas operatīvais aplenkums? Pameklēju ziņas, pirmoreiz par operatīvo aplenkumu ukraiņi murgoja jau 20. Maijā, tieši laikā kad krita Bahmuta. Nesaprotu kāpēc ukraiņi un tie kas viņus atbalsta tik daudz melo. Laikam ja apkārt visi atkārto tos pašus melus, tad jūtās ka krievs uzvarēts :D

Svitan
Svitan

Nevis murgoja, bet ieraksti inetā Deep State Map (saliekot kopā) un skaties pa dienām, kā atbrīvotāju pelnīti per. Ja interesē dzīvā spēka un artilērijas zaudējumi, tad otrā cilnē raksti minusrus. Tur arī viss pa dienām, skaidri un saprotami. Bet jūtībī Svitans ir labs. Iesaku.

Bahmutas aplenkums
Bahmutas aplenkums

Es to visu esmu redzējis. Tas nav nekas jauns. Tur ir tikai karalaika propaganda par krievu zaudējumiem, tur vajadzētu pielikt arī ukraiņu zaudējumus, pēc tās pašas metodes rēķinātus. Šobrīd tur rāda 242k kritušos un 726k ievainotos, tātad kopumā loses pie miljona, ja krieviem 24. februārī sagatavoti karam bija 170k – 200k cilvēku un daļējā mobilizācijā samobilizēja 300k. Tad kāpēc ukraiņi vēl nav pie Maskavas? Pēc tiem skaitļiem visiem krieviem jābūt uzvarētiem. Pie tam ar visu Ukrainā notiekošo nepārtraukto mobilizāciju, kur jau Zelenskis pirms gada stāstīja kā miljonu līdz rudenim samobilizēs, un vēl nebijušu rietumvalstu atbalstu. Es tev pateikšu kā es… lasīt vēl »

Svitan
Svitan

Tur jau arī pats sev atbildi — skatos krievu puses video. Viņi raksta, ka viņus izdzīs no Bahmutas? Nu, te jau arī atbilde. Kā var būt operatīvajā aplenkumā un runāt par panākumiem. Tur jārunā par čekistu ietekmētu militāru izgāšanos. Nu bet laiks jau parādīs. Tas visu atrisina. Pagaidīsim.

Bahmutas aplenkums
Bahmutas aplenkums

Par kādu tieši operatīvo aplenkumu Tu runā? Kurā vietā ir aplenkums? Pat tavās dotajās kartēs nekāds aplenkums nav redzams. Vienīgais par ko krievi runā, kas ir sarežģīts pie Bahmutas ir virsotnes par kurām notiek kaujas, kuras ukraiņi izmisīgi mēģina dabūt, bet nekāda aplenkuma tur nav, kas tie par murgiem? Iemet koordinātas no google maps, kurā tieši vietā krievi skaitās aplenkti, lai saprastu ko tieši Tu sauc par aplenkumu? Ja tur krieviem būtu kaut kas sarežģīts, tad par to uzreiz visi runātu, ka tur vajag risināt problēmu. Līdz šim laiks parādījis ka šeit rietumu puses mediji melo, piemēram raķtes nav beigušās,… lasīt vēl »

Svitan
Svitan

Skaidroju. Ir aplenkums un ir ugunskontrole pārapgādei jeb operatīvais aplenkums, kas no virsotnēm pret agresora daļām tagad ir Bahmutā un uz dienvidiem pa visu līniju. Vienkāršā valodā, ja paši laicīgi neaizies, aizies pēc kasešu munīcijas izmantošanas, vai paliks uz visiem laikiem. Proti, tiek iznīcināts dzīvais spēks un artilērija vienlaikus ar placdarma sagatavošanu Krimā. Nu, kas te vēl nav skaidrs?

Bahmutas aplenkums
Bahmutas aplenkums

Par kasešu munīciju te var nepriecāties, ukraiņi arī dabūs pretī tā ka maz neliksies, krieviem kasešu munīcijas netrūkst, gan aviobumbu gan artilērijas formātā, un nevajag nevienam ar izstieptu roku lūgt lai dod. Vismaz tagad neviens rietumos nevarēs bļaut ka krievi pielieto milzīgu daudzumu kasešu lādiņus, ka tas esot kara noziegums, jo paši taču to sāka, tā teikt atbrīvoja krievam rokas. Te jau cik game-changeri ir bijuši – switchblade, javelini, bairaktari, himarsi, leopardi, beigās nekas neko nav izmainījis. Šajā karā ir pretinieks kuram ir viss tas pats, un iespēja darboties tam visam pretī. Himarsus starp citu ar radioelektroniskajiem līdzekļiem novirza prom… lasīt vēl »

Svitan
Svitan

Es takš saku, nestrīdēsimies bet pagaidīsim divas-trīs nedēļas, kas ir ilgākais, ko var aktīvā karadarbībā iztikt bez pārapgādes. Es saku, būs kārtējais Krievijas armijas labas gribas žests pie Bahmutas un augstienēm uz dienvidiem no tās. Kur ukraiņi ies tālāk, to jau viņu darbi parādīs. Vispār es galīgi nepriecājos, ka cilvēkus apšauj kā šautuvē, bet citādi jau čekista valdība nesaprot, ka iet ar karu uz kaimiņiem ir noziegums ANO izpratnē.