Raimonds Bergmanis: Sabiedroto spēki Latvijā nav jāuztver kā pašsaprotami

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, uzstājoties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, atgādināja, ka sabiedroto militāro spēku klātbūtne Latvijā nav jāuztver kā pašsaprotama, un ir svarīgi, lai mēs izpildītu arī savus mājas darbus saistībā ar šo spēku darbību.

Viņš norādīja, ka paši primāri esam atbildīgi par valsts aizsardzību, kas cita starpā paredz Latvijai kā uzņemošajai valstij nodrošināt labus uzturēšanās un darbības apstākļus sabiedroto spēkiem. Līdz ar to arī paredzēta papildu infrastruktūras veidošana, kas paredz arī kazarmu izbūvi Lielvārdē un infrastruktūras attīstību Ādažos.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube norādīja, ka aizsardzībai paredzētais budžets 2016.gadā garantē attīstību visās nepieciešamajās jomās, un pauda prieku, ka šādam izdevumu plānam ir politiskais atbalsts. Viņš norādīja, ka valsts pašaizsardzības spēju nostiprināšana ir mūsu saistību izpilde, kas norādīta NATO līguma 3.pantā.

Nākamā gada budžetā aizsardzībai paredzēts atvēlēt 367,9 miljonus eiro, informēja Raimonds Bergmanis.

 

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tuija
Tuija

Akmens stūmējs par aizsardzības ministru! Ha…ha…ha! Tupenis! Nafig mums vajag tos sabiedrotos ar saviem smieklīgajiem spēkiem? Lai kaitinātu Krieviju? Pilnīgs tukšpauru idiotisms! Neviens sabiedroto spēks nekad neko nepalīdzēs ja vietējie idioti ar savu dir…sā līšanu pretīgajiem amerikāņiem un vaukšķēšanu uz Krieviju turpinās viņus kaitināt. Iemauks un paliks slapjš un divas acis.
Stulbeņi ir tie kuri šīm pasakām tic!

Graube
Graube

Bergmanis nav jāuztver kā Aizsardzības ministrs.