Putina kara pieteikuma video ierakstīts jau 21. februārī, izpētījuši žurnālisti

Žurnālisti ievērojuši kārtējās dīvainības ar foto, videomateriāliem un dokumentiem, kuri saistīti ar Krievijas agresiju un šī rīta iebrukumu Ukrainā. Video, kurā Krievijas prezidents Vladimirs Putins piesaka karu, izrādās, ierakstīts vēl 21. februārī, savukārt tā dēvēto Doņeckas un Luhanskas “tautas republiku” vadītāji pēc militāras palīdzības pie Putina oficiāli vērsās tikai 22. februārī, vēsta jauns.lv.

Par savādībām ar video, kurā Putins uzrunājis pasauli, īsi pirms pavēles veikt masveida uzbrukumu Ukrainai, portālā “Twitter” informē medijs “Novaya Gazeta”.

Video metadatos, kuri saglabā detaļas par videomateriāla tapšanas laiku, filmēšanas ierīci un citām tehniskām niansēm, redzams, ka video tapis/modificēts šī gada 21. februārī, lai arī Putina vēršanās pie pasaules, paziņojot par plānoto iebrukumu, publiskota vien agrās ceturtdienas – 24. februāra – rīta stundās:

Šī nianse ir īpaši interesanta kopskatā ar separātistu republiku līderu kopīgo vēršanos pie Krievijas prezidenta ar lūgumu sniegt militāru palīdzību īsi pēc tam, kad Krievijas Dome deva Putinam tiesības pielietot bruņotos spēkus ārpus Krievijas Federācijas teritorijas.

Dokumenti no “Doņeckas Tautas Republikas” un “Luhanskas Tautas Republikas” ir teju identiski savā saturā, taču datēti ar 22. februāri – dienu pēc tam, kad, spriežot pēc video metadatiem, tapis Putina kara pieteikuma runas videoieraksts:

Tos var aplūkot neskaitāmās “Telegram” grupās, kuras publicē ar Ukrainas austrumiem saistītās aktualitātes.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ērce
ērce

Putlers — visu krievu kauns.

PILSONIS
PILSONIS

Vai utainiem vispār ir kauns?

Stienis
Stienis

Diemžēl žurnālisti nav pamanījuši, cik nelikumīga un, galvenais, bezjēdzīga ir piespiedu vakcinācija un kovīdierobežojumi kopumā…