Robežsardze identificē tulku, kurš palīdzējis migrantiem nelikumīgi šķērsot robežu

Latvijas-Baltkrievijas robeža
Foto: Valsts kanceleja

Robežsardze ReTV Ziņu dienestu informējusi, ka sākts kriminālprocess pret kādu personu, kura sniegusi tulka pakalpojumus robežsardzei, tostarp, kā izrādījies, nelikumīgi palīdzējusi migrantiem šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Valsts robežsardzes amatpersonas sadarbībā ar Valsts drošības dienesta amatpersonām konstatēja iespējama noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas saistīts ar nelegālo migrāciju. Šā gada augusta sākumā Valsts robežsardzes amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pret kādu tulku, kurš nodrošināja ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā nelikumīgi Baltkrievijas-Latvijas robežu šķērsojušas personu grupas.

Piektdien, 6. augustā, Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot ārzemnieku ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumu pārbaudi, konstatēja četrus Irākas pilsoņus, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu, savukārt izmeklēšanas laikā robežsargi noskaidroja, ka šos robežpārkāpējus ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā nodrošināja persona, kura iepriekš vairākkārtēji sniegusi tulka pakalpojumus Valsts robežsardzes lietvedībā esošajos kriminālprocesos, kuru ietvaros izmeklēti ar nelegālo migrāciju saistīti noziedzīgi nodarījumi.

Tāpat izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šī persona ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā nodrošināja vēl deviņus Irākas pilsoņus, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši robežu šī gada jūnijā.

Tulkojumu laikā, komunicējot ar noziedzīgajās darbībās iesaistītajām personām, tulks tika iesaistīts transnacionālas organizētās noziedzīgās grupas veiktajās noziedzīgajās darbībās, kas nodrošina Irākas pilsoņiem iespēju nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas– Latvijas robežu.

Minētajā kriminālprocesā uz šo brīdi personas, kurai ir tiesības uz aizstāvību, procesuālais statuss piemērots četrām personām.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pilna programma
Pilna programma

Pēc pilnas programmas par cilvēku tirdzniecību lai nevar citus uzpirkt tūroperatoru saistību pilnīgai izpildei – ceļotāju nogādāšanai ES

Stienis
Stienis

Tu tači saproti, ka tas ir farss! Te viņi apcietina kaut kādu tulku, bet paši tikmēr ved imigrantus uz ērtiem numuriņiem Dzintaros. Jā, jā – viss kārtībā. Aha.