Poļu analītiķi: Putina rīkojums par armijas skaitlisko palielināšanu – propagandas rīks, ne reāli sasniedzams mērķis

krievu armija

Krievijas diktators Vladimirs Putins 25.augustā parakstīja rīkojumu par Krievijas bruņoto spēku skaitliskā sastāva palielināšanu par 137 000 līdz 1,15 miljoniem. Tiesa, parakstītais dokuments drīzāk ir propagandas instruments, kas diez vai uzlabos Krievijas armijas spējas un situāciju Ukrainā, piemēram, ņemot vērā to, ka Krievija īpaši cīnās ar sliktu demogrāfisko situāciju. Un, pat ja tā nebūtu, palielināts karavīru skaits nenozīmē kaujas spēka palielināšanos, it īpaši Krievijā, raksta domnīca “Warsaw Institute”.

Krievijas vadoņa parakstītais rīkojums stājas spēkā 2023. gada 1. janvārī. Šķietami, Kremlis paplašina karavīru rindas, lai parādītu, ka apzinās tā personāla trūkumu Ukrainā. Vienlaikus šo soli arīdzan var uzskatīt par centieniem apklusināt tos, kuri iestājas par obligāto militāro dienestu. Tomēr galvenais jautājums ir par to, cik jauno karavīru tiks fiksēti “uz papīra” un cik realitātē būs karaspēka rindās.

Reālais Krievijas armijai derīgo un pieejamo cilvēku skaits ir par 100 000 mazāks, nekā oficiāli tiek norādīts. Līdz ar to jāvaicā, kā gan iespējams atrast papildu 137 000 karavīru, ja Krievija jau tagad nevar kompensēt Ukrainā bojā gājušos? Tikmēr, ja Maskava hipotētiski atrastu tik daudz cilvēku, kādā veidā tā tos spētu apmācīt?

Augstākās Krievijas armijas rindas ir paretinātas Ukrainas frontē, kas būtiski ietekmē obligātā militārā dienesta jauniesaucamo komplektēšanas un apmācības procesus visā valstī.

Sliktās demogrāfijas dēļ Krievija nevar armijai pievienot vairāk obligāti iesaucamo karavīru, tāpēc, iespējams, armijas skaitliskais pieaugums tiks iegūts, panākot, ka Krievijas iedzīvotāji slēdz profesionālā dienesta līgumu. Pieļaujams, ka karavīri Krievijas bruņotajiem spēkiem tiks pievienoti ar teritoriālo bataljonu starpniecību, kas izveidoti valsts federālajos apgabalos.

Putina izdotais rīkojums paredz, ka kopējais Krievijas militārpersonu skaits, sākot ar 2023. gadu, palielināsies līdz 2 039 758, tostarp 1 150 628 karavīriem. Pēdējo reizi V. Putins deva rīkojumu par Krievijas armijas skaitlisko palielināšanu 2017.gada novembrī, kad kopējais armijas karavīru skaits tika palielināts līdz miljonam, tostarp 400 000 līgumkaravīru, 270 000 pagaidu obligātā militārā dienesta karavīru, bet pārējie bija virsnieki.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Sargs.lv/Warsaw Institute

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arturs
Arturs

Poļi ir lieli speciālisti….

Vaņa (dezertieris)
Vaņa (dezertieris)

Cik liela armija sargā Putleru pašu ?

Derdz
Derdz

Kad būs galda aborigēnu analītiķi, to tik daudz, bet vai nesanāk kā tajā anektode cik nepieciešams juristu, lai ieskrūvēt vienu spuldzi; kā arī – tikai cilvēks priecājas ka otro reiz uzkāpj uz viena tā paša grābekļa, jo tas nav nozagts.

Zigfrīds
Zigfrīds

Manuprāt viņam jau tagad ir ko mobilizēt. Totālo mobilizāciju … kad tēvijai ir pirdikt , visus vīriešus kuri ir rezervē līdz 50 gadu vecumam un jauniesaucamie no lielpilsētām . Ģerevņas pa lielo ir izkautas , bet Maskava , +apgabals , Peterburga , + apgabals, Volgograda + apgabals… utt . Ir cita klizma , nav vairs ar ko šaut… No ziemeļkorejas taisās pirkt , pirkt drīkst no terorismu atbalstošām valstīm. Tā ka miesniekam vēl ir ko sūtīt nokaušanai.

ziemeļkorejietis
ziemeļkorejietis

Gaidi, drīz tev tavās “ziņās” stāstīs, ka arī ziemeļkorejiešus pērk, lai sūtītu uz Ukrainu. Vai tad nezini kā darbojas dezinformācija?

Informācijas burbulis
Informācijas burbulis

Ja Ukraina var mobilizēt miljonu, tad kur Krievijai problēmas no saviem nepilniem 150 miljoniem iedzīvotāju atrast 100k? Tāpat arī visi teksti par to briesmīgo krivu kritušo skaitu, šeit jau taisa burbuli un runā tikai par krievu kritušajiem. Lai objektīvi novērtētu situāciju jāskatās arī uz ukraiņu kritušajiem. Par ukraiņu kritušajiem savukārt jāskatās Krievijas infotelpā video, kur krievu karavīri safilmējuši. Apskatoties abu pušu video, kļūst skaidrs, kāpēc Ukraina pazaudējusi austrumos tādas teritorijas. Ukraiņiem ir briesmīgs kritušo skaits. Par to šeit nerunā. Tāpēc jau ukraiņu mobilizētos apmāca Lielbritānijā, Lietuvā, Polijā. Šeit izceļ katru mazo ukraiņu sasniegumu kā briesmīgu uzvaru, un klusē par lielajiem… lasīt vēl »

Raimis jaunākais
Raimis jaunākais

Tev nevar nepiekrist. Tā ir – propaganda abās pusēs, un tai skaitā mūsu “ziņās”. Lai gan Krievijas armija pavasarī savu mazspēju tomēr apliecināja, nespēdama gūt gandrīz nekādus stratēģiskus panākumus. Un pats zini – Mariupoli nepakāsa. Katrā ziņā tas nav īstais vārds, lai aprakstītu, cik ilgi Ukraiņi to noturēja pret krievu pārspēku. Es saprotu tavu riebumu pret to propagandu, kas skalo mums smadzenes, bet tu nevari noliegt, ka pasaules lielākā valsts uzbruka daudz mazākai un ka tas ir gļēvs un agresīvs noziegums.