NBS komandieris: Krievijas militārās aktivitātes pieaug un tā jaunāko bruņutehniku koncentrē pie Baltijas

NBS komandieris

Krievijas militārās aktivitātes pieaug un tā savu jaunāko bruņu tehniku koncentrē pie Baltijas valstīm – tā intervijā 900 Sekundēm apliecināja jaunieceltais Nacionālo Bruņoto spēku komandieris, ģenerālmajors Leonīds Kalniņš.

NATO austrumu flanga pastiprināšanai Eiropā  sāk ierasties ASV tanku brigādes karavīri. Sākotnēji bija plānots, ka  karavīri ieradīsies janvāra beigās un februāra sākumā, bet ASV prezidents Baraks Obama paātrinājis šo procesu, lai jaunievēlētais Baltā nama saimnieks Donalds Tramps nevarētu to apturēt. Tikmēr Krievijas Gaisa spēkus šogad modernizēs ar piecām jaunām kaujas lidmašīnām.

Kā sarunā ar 900 Sekundēm norāda jaunieceltais NBS komandieris, ASV tanku brigādes Latvijā ieradīsies februārī kopā ar tankiem, bet daži virsnieki ieradīsies jau janvārī. Smagās tehnikas rota ir aptuveni 100 līdz 160 karavīri un vairāki desmiti tanku.

Kalniņš norādīja, ka šobrīd Krievija koncentrē jaunāko bruņu tehniku ap Baltijas valstu robežām un tās militārās aktivitātes pieaug. Latvija šobrīd aktīvi attīsta Gaisa spēku un Sauszemes spēku spējas – tiek doti daudzi specifiski uzdevumi vienībām.

Runājot par Zemessardzi, ģenerālmajors norāda, ka aizvadītais 2016.gads tā ir bijis sekmīgs, jo iestājušies gandrīz 900 jauni cilvēki un šobrīd Zemessardze ir pilnībā nokomplektēta. Tajā pašā laikā Zemessardzes armija gaida jebkuras specialitātes personas, tajā skaitā pavārus, autovadītājus, žurnālistus un IT speciālistus, norāda Kalniņš.

Pilnu interviju ar NBS komandieri, ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu var noskatīties ŠEIT.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LNT 900 sekundes

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar