NATO uzsāk kodolreaģēšanas mācības

NATO lidmašīnas

Bruņotie spēki no četrpadsmit NATO dalībvalstīm pirmdien sāk ikgadējās kodolreaģēšanas mācības “Steadfast Noon”. 

Mācībās tiks izmantotas līdz 60 lidmašīnām, tai skaitā iznīcinātāji, izlūkošanas un degvielas uzpildes lidmašīnas, kā arī kā bumbvedēji B-52 no ASV, kas izlidos no Ziemeļdakotas, liecina NATO publiskotā informācija.

Mācību lidojumi notiks virs Beļģijas, Ziemeļjūras un Lielbritānijas. Kaujas ieroči mācībās netiks izmantoti.

NATO paziņojumā presei norādīts, ka “Steadfast Noon” ir regulāras ierindas mācības, kas “nav saistītas ar kādiem pašreizējiem notikumiem pasaulē”. “Steadfast Noon” katru gadu rīko cita NATO dalībvalsts. Šogad ir Beļģijas kārta.

NATO pārstāve sakariem ar presi Oana Lungesku norādīja, ka šīs mācības palīdz saglabāt alianses kodolatturēšanas spējas efektīvas.

Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pagājušajā nedēļā Briselē notiekošajā alianses aizsardzības ministru sanāksmē norādīja, ka šīs mācības ir ikgadējas un plānotas kodolreaģēšanas mācības, lai pārliecinātos, ka alianses kodolatturēšana ir efektīva, droša un uzticama. 

Saskaņā ar NATO kodolieroču koplietošanas programmu Eiropā izvietotos ASV kodolieročus ārkārtējā situācijā var izmantot arī partnervalstis, lai cīnītos pret ienaidnieka spēkiem.

ASV kodolieroči ir izvietoti Beļģijā, Turcijā, Nīderlandē un Vācijā, liecina informācija, ko NATO nav oficiāli apstiprinājusi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ha Ha
Ha Ha

Ko tur ko mācīties, kad sāksies tad arī 15 minūtēs beigsies ar pasaules bojā eju!