NATO risina sarunas par kodolieroču gatavību Krievijas un Ķīnas draudu dēļ

NATO Stoltenbergs

NATO risina sarunas par plašāku kodolieroču izvietošanu, reaģējot uz pieaugošiem draudiem no Krievijas un Ķīnas, alianses vadītājs Jenss Stoltenbergs paziņojis sarunā ar “The Telegraph”.

Aliansei ir jādemonstrē savs kodolarsenāls visai pasaulei, lai sūtītu tiešu signālu saviem ienaidniekiem, sacīja Stoltenbergs.

Viņš arī norādīja, ka notiek tieša konsultācija NATO dalībvalstu starpā par raķešu pārvietošanu no noliktavām un to nogādāšanu kaujas gatavības pozīcijās.

“Es neiedziļināšos detaļās par to, cik kodolgalviņām vajadzētu darboties un cik daudz būtu jāuzglabā, bet mums ir jākonsultējas par šiem jautājumiem. To mēs arī darām,” viņš teica.

Stoltenbergs intervijā atzīmē, ka kodolpārskatāmībai jākļūst par NATO kodolstratēģijas stūrakmeni.

“Protams, NATO mērķis ir pasaule bez kodolieročiem, bet, kamēr būs kodolieroči, mēs paliksim kodolalianse.

Jo pasaule, kurā Krievijai, Ķīnai un Ziemeļkorejai ir kodolieroči, bet NATO nav, ir bīstamāka pasaule,” viņš uzsvēra alianses ģenerālsekretārs.

Viņš arī izteica stingru brīdinājumu par draudiem no Ķīnas puses, norādot, ka Ķīna veic īpaši lielus ieguldījumus modernos ieročos, tostarp savā kodolarsenālā, kas, viņaprāt, līdz 2030. gadam pieaugs līdz 1000 kaujas galviņām.

“Tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē NATO var saskarties ar kaut ko tādu, ar ko tā vēl nekad nav saskārusies, proti, ar diviem potenciāliem pretiniekiem ar plašu kodolieroču arsenālu – Ķīnu un Krieviju,” brīdināja Stoltenbergs.

Saskaņā ar “The Telegraph”, operatīvo kodolieroču skaits tiek turēts noslēpumā, bet tiek lēsts, ka Apvienotajā Karalistē ir izvietoti aptuveni 40 no 225. ASV – aptuveni 1700 no 3700.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stolķiks
Stolķiks

Nagi niez pakarot ar Krieviju , bet bail !

"neesošie kodolieroči"
"neesošie kodolieroči"

Kādu auditoriju ir paredzēts biedēt ar šo teikumu: “Jo pasaule, kurā Krievijai, Ķīnai un Ziemeļkorejai ir kodolieroči, bet NATO nav, ir bīstamāka pasaule”? Nav īsti saprotams kam un ar kādu mērķi to stāsta? Nemeklējot googlē varu momentā nosaukt 3 NATO valstis ar kodolieročiem. Ar to laikam domāts biedēt tos 4. tipa muļķus, jo ir zināms ka NATO valstīm arī ir kodolieroči.