Lietuvā pretraķešu aizsardzības sistēmas “Patriot” izvietos jau šogad

VDK

Pērn Viļņā panāktā vienošanās par pretgaisa aizsardzības sistēmu izvietošanu rotācijas kārtībā Lietuvā sāks darboties jau šogad – valstī tiks izvietotas pretgaisa aizsardzības sistēmas, to skaitā pretgaisa raķešu sistēmas “Patriot”, paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.

“Šogad pretgaisa aizsardzības sistēma, par kuras ieviešanu rotācijas kārtībā mēs vienojāmies Viļņā, beidzot sāks vismaz daļēji darboties,” ceturtdien preses konferencē Viļņā sacīja Anušauskas.

“Pirmo reizi mēs, valstis, jau esam vienojušās, es tagad nenosaukšu konkrētu datumu, bet mēs esam vienojušies par konkrētu pretgaisa aizsardzības sistēmu parādīšanos Lietuvā, līdz pat “Patriot” sistēmām. Tās būs jau šogad,” viņš uzsvēra.

Lietuvas aizsardzības ministrs neprecizēja, kuras valstis izvietos savas pretgaisa aizsardzības sistēmas Lietuvā, bet uzsvēra, ka raķešu sistēmas “Patriot” piegādās kāda Eiropas valsts, nevis ASV, ziņoja LRT.

NATO valstis pagājušā gada jūnijā vienojās par rotācijas pretgaisa aizsardzības modeli, reaģējot uz Baltijas valstu aicinājumiem stiprināt jau esošo NATO gaisa telpas patrulēšanas misiju.

Lietuva, Latvija un Igaunija ir ierosinājušas rotācijas kārtībā izvietot pretgaisa aizsardzības spēkus un līdzekļus, ņemot vērā pretgaisa aizsardzības spēku trūkumu. Tas nozīmē, ka Rietumu partneri varētu rotācijas kārtībā nosūtīt militāro aprīkojumu uz Baltijas valstīm.

Lietuva ir apspriedusi iespēju izvietot reģionā pretgaisa aizsardzības spēkus ar Vāciju, Zviedriju, Nīderlandi, Itāliju un Grieķiju, bet vēl nav panākusi konkrētas vienošanās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ansis
ansis

luzervalsts var grauzt nagus,kad izdevusies valsts ar 600 gadu pagatni darbojas

Petriots
Petriots

Baltijas valstīs kā vienmēr iepērk vecus lūžņus. Patriots uz šodienu vairs nav neuzveicama pretgaisa aizsardzība. Tieši pēdējās pāris dienās parādījušies samērā labas kvalitātes video kur veselu patriota sistēmu sadedzina krievu raķetes. Labākā video no drona redzams ka vraki atbilst patriotam.

Tev?
Tev?

Nav nevienas ideālas sistēmas. Ir tikai labākais no piedāvājuma un Patriot ir labākais kas tirgū ir.