Latvijas aizsardzības izdevumi šogad līdz gada beigām sasniegs 3,2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), informē Finanšu ministrijā.
Patlaban pēc FM rīcībā esošās informācijas aizsardzības izdevumi 2,4% apmērā no IKP ir tikai Aizsardzības ministrijas (AM) resora izdevumi, savukārt atbilstoši NATO metodoloģijai ir jāņem vērā arī 200 miljoni eiro bruņojuma iegādei, kas ir ieplānoti nesadalītajā finansējumā, no kuriem daļa jau februārī pārdalīti uz AM budžetu. Līdz gada beigām pārdalot visu summu AM resoram, aizsardzības izdevumi būs 3,2% no IKP.
Pēc FM novērtējuma šogad aizsardzības izdevumus veidos AM pamatbudžets 1,289 miljardu eiro apmērā, 200 miljoni eiro pretgaisa aizsardzības ieroču iegādei un 10 miljoni eiro AM papildfinansējums.
Savukārt 2025.gadā aizsardzības izdevumus FM prognozē 3,3% apmērā no IKP, 2026.gadā – 3,6%, 2027.gadā – 3,5%, bet 2028.gadā – 3,1% no IKP.
Savukārt Lietuvas Finanšu ministrija ierosina šogad piešķirt papildu 130 miljonus eiro ieroču sistēmu iegādei, kas ļaus dažus iepirkumus veikt agrāk, tādējādi aizsardzības finansējums šogad sasniegs 3,2% no IKP.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Tā kā gribētos elektronisko gaisa jaucēju, kas visus vadāmos lādiņus novada kanalizācijā.
Tas nekas, ka 70 % aiziet armijnieku algām?!