Latvijā šonedēļ ieradīsies ASV tanki un kaujas mašīnas

tanki

Šonedēļ – trešdien un ceturtdien – Latvijā tiks nogādāta ASV 4.kājnieku divīzijas 3.bruņotās brigādes 68.bruņotā pulka 1.bataljona bruņutehnika, tai skaitā 15 tanki “M1 Abrams”, sešas kaujas mašīnas “Bradley”, divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai, kā arī cita veida kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika. Tā vēsta portāls TVNET, atsaucoties uz Aizsardzības ministrijas sniegto informāciju.

Vairāk nekā 225 karavīri no 68.bruņotā pulka 1.bataljona ieradās Ādažos jau pagājušās nedēļas nogalē. Viņi nomainīs ASV 173.kājnieku brigādes 503.desanta pulka karavīrus, kas pilda dienesta pienākumus Latvijā operācijā “Atlantic Resolve” kopš pagājušā gada septembra.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos, ASV ir sākusi mācību operāciju “Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem, pārvietojot tehniku no Garkalnes dzelzceļa stacijas uz Ādažu bāzi.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: TVnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar