Latvijā ierodas 225 ASV smagās bruņutehnikas rotas karavīri

ASV karavīri

Latvijas drošības stiprināšanai valstī svētdien ierodas 225 ASV armijas 3.brigādes smagās bruņutehnikas rotas karavīri, vēsta aģentūra LETA.

ASV vēstniecībā skaidro, ka ASV Armijas 68.bruņotā pulka 1. bataljona karavīri kopā ar aprīkojumu, kā arī atbalsta vienības no 3. Bruņotās brigādes kaujas grupas ir ceļā uz Latviju. Karavīri tiks bāzēti Ādažos.

“25 karavīri ieradās jau 29.janvārī, un pārējie 225 karavīri Latvijā ierodas 5.februārī,” apliecināja vēstniecībā.

Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins iepriekš apliecināja, ka februāra beigās Latvijā ieradīsies ASV armijas 3. brigādes smagās bruņutehnikas rota ar bruņumašīnām. Šī būs kārtējā rotācijas vienība operācijā “Atlantic Resolve” un tā nomainīs ASV 173.brigādes karavīrus, norādīja Galkins.

Latvijā viņi uzturēsies līdz brīdim, kad Latvijā ieradīsies Kanādas vadītais starptautiskais NATO bataljons, piebilda Galkins.

Latvijā šajā operācijā jau iepriekš rotācijas kārtībā pastāvīgi uzturējušies dažādu ASV vienību karavīri. Tāpat vairākās rotācijās karavīrus pavadījuši ASV tanki, bruņumašīnas un bruņotas kaujas mašīnas. Vēl pagājušā gadā ASV uz vairākiem mēnešiem bija nosūtījušas deviņus tankus “Abrams”, piecas bruņumašīnas “Bradley”, kā arī militārās apvidus automašīnas HMMWV.

Jau vēstīts, ka laikraksts “The Wall Street Journal” janvāra beigās vēstīja, ka ASV jau drīzumā nosūtīs tankus uz Baltijas valstīm, kas būs lielākā šāda veida bruņojuma izvietošana kopš Aukstā kara laika.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!
Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar