Latvijā joprojām daudz Krievijas un Baltkrievijas kapitāla uzņēmumu, kamēr Lietuvā to skaits būtiski sarucis

Krievijas spiegi

Latvijā šobrīd reģistrēti 3240 uzņēmumi, kuru akcionāri, kontrolējot uzņēmuma daļas vismaz 25% apmērā, ir Krievijas pilsoņi vai uzņēmumi, un 559 uzņēmumi, kuru akcionāri ir Baltkrievijas pilsoņi vai uzņēmumi, liecina atvērto datu platformas “Okredo” šī gada augustā veiktais Krievijas un Baltkrievijas kapitāla uzņēmumu apskats.

Salīdzinot situāciju patlaban un pagājušā gada sākumā, pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, Krievijas kapitāla uzņēmumu skaits Latvijā sarucis vien par 2,6%, savukārt situācija attiecībā uz Baltkrievijas kapitāla uzņēmumiem Latvijā praktiski nav mainījusies.

Starp Latvijā reģistrētajiem un strādājošiem Krievijas kapitāla uzņēmumiem 2446 jeb 73,7% ir tādi, kuros uzņēmuma daļas Krievijas pilsoņiem vai uzņēmumiem pieder 100% apmērā. Savukārt starp Latvijā reģistrētajiem Baltkrievijas kapitāla uzņēmumiem 447 jeb teju 80% ir pilnībā Baltkrievijas kapitāla kontrolēti uzņēmumi.

Latvijas kaimiņvalstī Lietuvā šogad jūlijā bija reģistrēts kopumā 961 uzņēmums, kuru akcionāri, kontrolējot uzņēmuma daļas 100% apmērā, ir Krievijas vai Baltkrievijas pilsoņi vai uzņēmumi. Šādu Krievijas un Baltkrievijas kapitāla uzņēmumu skaits, ja salīdzina situāciju šī gada vasarā un pirms Krievijas sāktās agresijas Ukrainā, Lietuvā sarucis par 60,6%.

Latvijā reģistrēto Krievijas kapitāla uzņēmumu kopējais apgrozījums 2022.gadā sasniedza 726,3 miljonus eiro, kas ir par 4,56% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa ir 29,9 miljoni eiro.

Tikmēr Baltkrievijas kapitāla uzņēmumi pērn apgrozījuši 299,4 miljonus eiro (par 13,9% vairāk nekā gadu iepriekš), un ziņo par kopējo peļņu 26,4 miljonu eiro apmērā.

Par apgrozījumu vismaz miljona eiro apmērā savos finanšu pārskatos par 2022.gadu ziņo kopumā 169 Latvijā reģistrētie Krievijas un Baltkrievijas kapitāla uzņēmumi. Vienlaikus, neskatoties uz vērā ņemamo apgrozījumu, tikai 76 jeb 45% no tiem oficiāli reģistrētais darbinieku skaits pārsniedz 10.

Aptuveni piektā daļa jeb 19,2% Latvijā reģistrēto Krievijas kapitāla uzņēmumu kā savu pamatdarbības veidu norāda mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību, kam seko operācijas ar nekustamo īpašumu (6,3%), profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi (6,2%), kā arī apstrādes rūpniecība (5,9%).

Tikmēr apmēram ceturtā daļa jeb 23,4% Baltkrievijas kapitāla uzņēmumu Latvijā nodarbojas ar mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību, kam seko transporta un uzglabāšanas nozare (5,2%), profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi (4,7%) un apstrādes rūpniecība (4,8%).

Atvērto datu platforma “Okredo”, kas darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, nodrošina aktuālos datus no uzņēmumu reģistriem, nodokļu administrēšanas un darba institūcijām, tiesu administrācijām, kā arī vienkopus piedāvā pārskatīt uzņēmumu finanšu pārskatus un citus noderīgus biznesa datus. Vienlaikus “Okredo” darbojas arī kā kredītriska novērtēšanas instruments un piedāvā kredītriska reitingus, datu monitoringa pakalpojumus. Kompānija reģistrēta 2021.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens eiro, liecina Lursoft informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Lietuvas pilsone Daļa Mažeikaite.

Avots: apollo.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

2 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krišjānis
Krišjānis
1 g. atpakaļ

Jūs saprotiet, jādod cilvēkiem taču pagarinājums !

zellis
zellis
1 g. atpakaļ

Vai kāds ir papētījis cik vēl Latvijā ir uzņēmumi, kas praktiski pieder krievu kriminālajam kapitālam?
90-tajos tādi bija vairāk kā latviešiem piederošie un pēc tam daudzi tajos strādāja par latviešiem.