Latvija bruņojas nepietiekami ātri, brīdina vēstnieks NATO

Latvija bruņojas lēni

Jaunais Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš pauda viedokli, ka Latvija bruņojas nepietiekami ātri, uzsverot, cik būtiski ir palielināt Latvijas budžetu aizsardzībai līdz NATO minimumam – premjeres Laimdotas Straujumas solītajiem 2% no IKP.

NATO dalībvalstis parasti atceras par  Vašingtonas līguma 5. pantu, kas paredz, ka agresija pret vienu no alianses dalībvalstīm tiek uzskatīta par agresiju pret visām dalībvalstīm. Taču nereti tiek piemirsts par līguma 3. pantu – par uzņemto saistību izpildi, tostarp par to, ka finansējums aizsardzībai nedrīkst būt mazāks par 2% no valsts IKP, norādīja vēstnieks.

Bērziņš atgādināja, ka Latvijas valdība drīzumā sāks darbu pie valsts nākamā gada budžeta projekta izstrādes. Nākamā gada budžetā ir būtiski jāpalielina finansējums aizsardzībai, jo pretējā gadījumā Latvija 2018.gadā nespēs sasniegt noteikto mērķi – ka aizsardzībai jāatvēl 2% no IKP.  „Lai šo apņemšanos sasniegtu, nākamgad jābūt būtiskam pieaugumam,” teica Bērziņš.

Vaicāts, vai Krievija reāli varētu uzbrukt Baltijas valstīm, Bērziņš atbildēja: “Gribētos domāt, ka nē. Reālā situācija ir tāda, ka NATO ir šobrīd spēcīgākā alianse pasaulē, un vai nu Krievijas politiskā vadība ies uz šādu pašnāvniecisku soli. Bet, lai tas nenotiktu, mums pašiem ir jādara viss, lai šī atturēšanas politika būtu efektīva. Lai nebūtu jānonāk līdz otrajam solim – aizsardzībai vai, nedod Dievs, teritoriju atgūšanai.”

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
mitjka
mitjka

Induli! Kāds ātrums ir nepieciešams??? Kāds tad apjoms ir nepieciešam ??? Kad jābeidz bruņoties??? Mērķis šai bruņošanās sacensībai- LV metālūžnu noliktava???LV – rokas granātu lielvalsts??? Varbūt vēl piedāvā LV armijas heraldikā iekļaut Disneja animācijas tēlus?

Rekiw
Rekiw

Jã, Bērziņ, latvāņi, amerikāņu marionetes ilgi saņem nekam nevajadzīgo bruņojumu. Lūdz rāpus, lai atsūta patronas un varētu nošauties.