IeM: Žoga būve uz robežas ar Baltkrieviju rit pēc plāna – atmežota teritorija un daži kilometri žoga jau gatavi

žogs uz Latvijas - Baltkrievijas robežas

Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas šobrīd tiek izbūvēti pirmie pastāvīgā žoga kilometri, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) informatīvais ziņojums “Par valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūves gaitu”, ar kuru otrdien, 30. augustā, iepazīstināta valdība.

Saskaņā ar valsts SIA “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sniegto informāciju, līdz 2. septembrim tiks izbūvēti 1,5 kilometri pastāvīgā žoga. Septembrī žoga būvniecības ātrums plānots aptuveni trīs kilometri nedēļā. Oktobrī žoga izbūves ātrums tiks būtiski kāpināts, informēja IeM.

Pēc ministrijā sacītā, darbi uz Latvijas–Baltkrievijas robežas rit pēc plāna – notiek celmu laušanas darbi, zemes planēšana, grāvju rakšana, caurteku, ierakumu un uzbērumu izbūve un tamlīdzīgi.

Šobrīd ir atmežota teritorija 57 kilometru garumā; atmežošana veikta aptuveni 70% no visas teritorijas.

Noslēgto būvdarbu līgumu ietvaros uz Latvijas–Baltkrievijas robežas tiek projektēta infrastruktūra 149,7 km garumā, no kuras kopumā jāatmežo aptuveni 82 km. Visā šajā apjomā ir plānots žogs. Šobrīd ir uzbūvēti četri tilti pār Asūnīcu, Rosicu un Sarjanku. Tāpat plānots izbūvēt sešus torņus, patruļceļus, laipas un citu nepieciešamo infrastruktūru.

Infrastruktūras izbūvi uz Latvijas–Baltkrievijas robežas plānots pabeigt līdz 2024. gada jūnija beigām, bet žoga izbūvi – līdz 2024. gada februāra beigām.

IeM atgādināja, ka 2021. gada 24. novembrī pabeigta pagaidu dzeloņstiepļu žoga izbūve valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai 36,9 km garumā prioritārajos posmos, kur pastāv augstākie nelikumīgas valsts ārējās robežas šķērsošanas riski uz Latvijas–Baltkrievijas robežas. Darbs vienlaicīgi veikts Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes nodaļas piecās robežas apsardzības teritorijās – Robežnieku, Šķaunes, Silenes, Kaplavas un Piedrujas.

Kopumā ar Krievijas Federāciju plānots izbūvēt valsts robežas joslu 283,6 km garumā (šobrīd izbūvēti 230 km), tajā skaitā paredzēts izbūvēt pastāvīgo žogu ~148,8 km garumā (šobrīd izbūvēti ~95,2 km), kā arī izbūvēti četri iekaramie tilti.

Lai noslēgtu valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi gar Latvijas un Krievijas robežu, 2022. gada 15. martā tika noslēgts līgums par valsts robežjoslas izbūves ekspertīzi, lai pārliecinātos par tās atbilstību būvprojektam, normatīvo aktu prasībām un saistošajiem standartiem, kā arī par neizbūvēto darbu apjomiem atbilstoši būvprojektam, lai pabeigtu būvdarbus un nodotu būves ekspluatācijā. Darbu izpildes termiņš – seši mēneši; pašlaik noris to izpilde.

Nodrošinājuma valsts aģentūra turpina nekustamo īpašumu atsavināšanas procesu, zemes vienību kadastrālo uzmērīšanu, robežpunktu identificēšanu un robežstigu atjaunošanu valsts robežas joslā gar Latvijas un Baltkrievijas, kā arī Latvijas un Krievijas robežu. Līdz 2022. gada 1. augustam atsavinātas un zemesgrāmatā nostiprinātas īpašuma tiesības ir 152 zemes vienībām valsts robežas joslā gar Baltkrieviju un 325 zemes vienībām joslā gar Krieviju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ruksis
ruksis

Ko tad žoga būvētāji darīja visus iepriekšējos mēnešus? Samaksu, jādomā, saņēma. Starp citu, leišu žogs gan iszkatās pamatīgāks.

putnini
putnini

tātad zaļo vīriņu kustība netiks traucēta uun apgrūtin;ata līdz 2025. gadam. Dabas verošana turpinās ar nebijušu intensitāti

Shakespeare
Shakespeare

Shitaads zhogs atturees stirnas, laachus un citus zveerus. Cilveekus? Nu, nav jau tie migranti nekaadi intelekta milzhi, protams, bet taadu lietu kaa LAAPSTA laikam zin. Aha, neliela sapieru laapstinja, dazhas minuutes rakshanas… Un iebaaziet sev to zhogu, kur nu parociigaak.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Šis žogs kaitēs latvijas kā demokrātiskas naudas tranzītvalsts reputācijai.

veselības ministrs daniēls
veselības ministrs daniēls

Vai žogs apturēs korona vīrusu?