Hakeri publisko Krievijas specdienestu nodomus par vērienīgiem kiberuzbrukumiem valstīm

hakeri Krievija FDD

Krievijas hakeru grupējums “Digital Revolution” publiskojis informāciju par Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) kiberieroču “iepirkumu” – programmām “Fronton”, kuru mērķis ir organizēt plašus kiberuzbrukumus, iegūstot kontroli pār dažādām ierīcēm, kas izmanto lietu internetu, vēsta Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Visu šo programmu mērķis ir viens – inficēt dažādas viedierīces, sākot ar digitālajiem asistentiem un beidzot ar veselām “gudrajām mājām”, apvienot tās vienotā tīklā, lai citās valstīs paralizētu serverus, kas nodrošina lielo interneta servisu darbu un internetu kopumā. 

Saskaņā ar “Digital Revolution” publicētajiem dokumentiem,  “Fronton” kiberieroču programmas  izstrādē piedalījies Krievijas uzņēmums “Oday” – šīs kompānijas serverus hakeri uzlauza jau pagājušā gada aprīlī. 

Programmā bijis iesaistīts arī uzņēmums “InformInvestGrup”, kas saskaņā ar “Digital Revolution” iegūtajiem datiem gatavojis “pieredzes iegūšanas maketu”. To uzņēmumam pasūtījusi Krievijas armijas daļa Nr.64829, kas pazīstama kā FDD Informācijas drošības centrs. 

Hakeri apgalvo, ka kompānija “InformInvestGrup” iepriekš pildījusi arī dažādus Krievijas Iekšlietu ministrijas pasūtījumus. 

“Digital Revolution” pārstāvji savā paziņojumā uzsver, ka lietu internets ir mazāk aizsargāts nekā, piemēram, serveri un mobilās ierīces. 

Problēmu rada tas, ka daudzi lietotāji savas viedierīces izmanto, neveicot nekādas izmaiņas drošības uzstādījumos, turpinot lietot ierīces noklusējuma lietotājvārdu un paroli. Tas savukārt nozīmē, ka šīs ierīces hakeriem ir vienkāršāk uzlauzt. 

Saskaņā ar aģentūras “Gartner” datiem, šī gada beigās lietu internetam visā pasaulē būs pieslēgti vairāk nekā 20 miljardi ierīču. 

“Digital Revolution” publiskotajos dokumentos FDD “apakšuzņēmēji” atsaucas uz pieredzi ar “Mirai” – tas bija līdz šim lielākais reģistrētais inficēto lietu interneta ierīču tīkls, kurā bija iesaistīti aptuveni 600 000 ierīču. 

2016. gadā inficētās “Mirai” tīkla ierīces paralizēja ASV uzņēmuma “Dyn” tīmekļa DNS serverus, ko interneta uzņēmumi izmanto, lai atjauninātu informāciju reālā laikā. 

Šī kiberuzbrukuma rezultātā uz laiku no dažādām minūtēm līdz vairākām stundām tika paralizēta vairāku desmitu pasaulē populāru vietņu darbība, ieskaitot tādus pakalpojumus kā “Twitter”, “PayPal” un “Netflix”. 

“Mirai” tīkla gadījumā netika izmantoti tradicionālie datori, kā tas parasti notiek kiberuzbrukumos, bet dažādas lietu interneta ierīces. 

FDD potenciālie partneri savos pieteikumos piedāvā inficēt un pakļaut galvenokārt tīmekļa kameras vai video ierakstīšanas un pārraidīšanas ierīces, jo, ja šīs ierīces translē video, tām ir pietiekami liels sakaru kanāls, lai tās varētu veiksmīgi īstenot pakalpojumatteices (DDoS) uzbrukumus. 

“Digital Revolution” publiskotajos dokumentos tāpat ietverta informācija, ka kiberieroču izstrādātāji arī sagatavojuši virkni pasākumu pēdu slēpšanai kiberuzbrukumu sarīkošanas gadījumā. 

“Digital Revolution” grupējuma pārstāvji uzsver, ka vienlaicīgs uzbrukums, ko veic vairāki simti inficētu ierīču, var virkni tīmekļa vietņu padarīt nepieejamu uz vairākām stundām. 

Savukārt uzbrukums nacionālajiem tīmekļa DNS serveriem var nelielā valstī pilnībā apturēt interneta darbību uz vairākām stundām. 

“Digital Revolution” norāda, ka Krievijas īstenotās “Fronton” programmas var dot Krievijai iespēju izspiegot faktiski visu pasauli.

Hakeru grupējums “Digital Revolution” plašāku atpazīstamību ieguva 2018. gada decembrī, kad tas nopludināja informāciju par FDD “apakšuzņēmēja” – kompānijas “Kvant” – aktivitātēm, atklājot informāciju par to, kā varas iestādes ar tehnoloģiju palīdzību novēro sabiedrību, lai identificētu cilvēkus, kas protestē pret pastāvošo valsts varu. 

“Mēs arī turpmāk atmaskosim projektus, kas pierāda to, ka varas iestādes mēģina mūs visus pabāzt zem FDD kontroles tupeles,” pagājušā gada vasarā paziņoja “Digital Revolution” pārstāvji. 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Tvnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

3 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
pensionārs
pensionārs
4 gadus atpakaļ

Priekš kam tad tam Putleriņam visi tie modernie ieroči, kurus iegādājoties viņš Krieviju ir turpat bankrotējis, ja viņš cīnās pa Internetu tāpat kā es ?

Anta
Anta
4 gadus atpakaļ

Incanti, ka vadonis kas lidoja ar dzērvēm, jau sēž pašizoloācijā.
Ārstam paspieda roku. Ārsts kabinetā ieslēdzies aiz stresa.

Neticīgais
Neticīgais
4 gadus atpakaļ

Negribu ticēt, ka kompānija, kas nodarbojas ar programmatūras izstrādi un sniedz atbalstu kiberuzbrukumiem glabā informāciju serveros, kas ir pieslēgti pie publiskā tīkla. Tas tikai filmās tā ir. Tāda informācija tiek glabāta slēgtos tīklos un neviens tā vienkārši uzhakot to nevar. Tikai kāds savējais nozagt. Viltus ziņas.