Elles mašīna, kas liek cilvēka ķermenim iztvaikot – Krievijas iebrucēji pie Mariupoles pielieto termobāriskos ieročus

Ukrainā, Mariupolē šobrīd notiek ļoti smagas kaujas, un krievu okupantiem ir svarīgi iegūt kontroli pār šo pilsētu, kas līdz ar to viņiem atbrīvotu spēkus, ko pēc tam pārsviest uz kādu citu objektu, lai uzbruktu Ukrainas armijai. Tāpēc Mariupoles noturēšana ir vitāli svarīga, par aktuālo situāciju karā Ukrainā svētdien TV24 Speciālizlaidumā stāstīja NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis Igors Rajevs.

Satraucoša ziņa ir tā, ka pie Mariupoles krievi sākuši termobārisko ieroču (TOS-1A) jeb “vakuumbumbu” pielietošanu, tādā veidā izdedzinot teritoriju, uz kuru tiek šauts.

“Tas ir ļoti šausmīgs ierocis, it īpaši, ja viņu pielieto pilsētā. (..) Diemžēl tur, kur tiek pielietots šis ierocis, visdrīzāk izdzīvojušo nebūs,” teica Rajevs.

Krievija termobāriskās raķetes ražo galvenokārt izmantošanai no lidmašīnām, tostarp arī raķeti “KAB-500”, kas gan līdz šim reti redzēts ekspluatācijā.

“TOS-1A” sistēmu paši krievi iesaukuši par “Buratino”, jo šis ierocis rada “napalma sienu”, liekot cilvēka ķermeņiem “iztvaikot”.

Patiesībā ierocim praktiski nav nekā kopīga ar tradicionālajiem liesmu metējiem, jo tas ir termobāriskais jeb degvielas-gaisa sprāgstvielas ierocis, kas iekļaujas tajā pašā klasē kā noteikti ASV ieroči, piemēram, “AGM-114N Hellfire” raķete ar īpašu “papildinošu” kaujas galviņu vai “BLU-118/B”, kas ticis izmantots Afganistānā.

Būtībā šis ierocis izmanto skābekli no apkārtējā gaisa, lai radītu augstas temperatūras sprādzienu un daudz spēcīgāku sprādziena vilni ilgākā laikā nekā parastais kondensētais spridzeklis.

Viens no šāda ieroča fatālajiem efektiem ir, ka tā spiediena/vakuuma pieaugums izraisa plīšanas efektu uz mīkstiem materiāliem, tai skaitā cilvēka audiem. Skartajā teritorijā esošās sienas un virsmas ne vienmēr aizsargā cietušos, drīzāk izraisa vairākus spiediena viļņus, kas vēl vairāk pastiprina to iedarbību.

Sekundārais efekts ir milzīgais karstums līdz pat 3000° C, kas izraisa degošas liesmas, līdz ar to arī ārpus sprādziena zonas esošie var gūt nopietnas traumas.

 “TOS-1A” sistēmā ir 24 raķetes, kas var sasniegt mērķi pat 6 kilometru attālumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
sods sekos
sods sekos

Rīgā, sērijveida slepkavas visu šo laiku, gan sērijveida, selektīvu, slepenu slepkavību izdarīšanai lietoja un lieto, izmanto ikdienā radioelektroniskā uzbrukuma laikā 24/ 7 režīmā, radioelektroniskos ieročus, tas ir, stratēğiskas nozīmes preces ar militāru nozīmi, LMT bāzex stacijas, kā arī operatīvās darbības atribūtiku ar Latvijas Republikas Krimināllikumu aizliegtā, neatļautā, kriminālprocesuālajā kārtībā sodāmā veidā, vērstus tieši pret nevainīgiem un pilnīgi neaizsargātiem civiliedzīvotājiem, privatizēto dzīvokļu īpašniekiem, marodēšanas nolūkos.

Fedja
Fedja

Tā elles mašīna nav lēta, nu skaidrs kāpēc Krievijā bads.
Ir arī labums no tās mašīnas un ukrainim sagrautajiem 500 tankiem.

izmisuma pazīme
izmisuma pazīme

Krievnacists Pūķins sāk trakot. Viņa ZZZ blickrīgs neiet kā viņš to bija plānojis.

zinātāja
zinātāja

Nāvi putina karavīriem. Slava ukrainai, slava varoņiem.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Vairāku Latvijas banku rīcībā iztvaikošanas mašīnas ir jau sen. Miljardi no Krievijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas un Kazahstānas Latvijas bankās ienāk, bet ekonomikā netiek ieguldìts ne centa. Un bankā vairs pēc kāda laika nav. Kur nauda palika?

mierīgais
mierīgais

Kā tu to zini?

mazais Kristaps
mazais Kristaps

Jā. Mariupole. Hersona. Berdjanska. Odesa. Ukraiņi par savām ostām cīnās. Bet insanti. Arī Latvijā šobrīd ir sākusies ostu konfiskācija. Levitkucins pieņēmis likuma grozījumus “Grozìjumi grozījumos par grozījumiem ostu likumā”. Ventspils vēl kaut kā spirinās pretī. A Rìgai pilnīgi pie pakaļas, ka tai atņem ostu.
Insanti, kam pēc tam ostas tiks uzdāvinātas. Meroni (t.i. ebrejiem) vai tomēr krieviem.

Kasiņš
Kasiņš

Kas tas ir par vārdu “insanti”, stulbais analfabēt?