Austrumeiropas politikas pētnieks: “Vostok-2018” liecina par Krievijas gatavību globālam konfliktam

Vostok-2018

Lai arī Krievijas militārie manevri “Vostok-2018” ir iespaidīgi un liecina par Krievijas gatavību gandrīz vai globālam konfliktam, baidīties nevajag. To intervijā Latvijas Radio norāda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Tomēr rūpīgi ir jāseko līdzi tam, kas notiek mūsu kaimiņvalstī, piebilda pētnieks.

Kā zināms, šīs nedēļas sākumā Krievijā noslēdzās kopš astoņdesmitajiem gadiem vērienīgākie militārie manevri “Vostok-2018”. Tie ilga visu pagājušo nedēļu, un tajos bija iesaistīti aptuveni 300 tūkstoši karavīru, kā arī daudz militārās tehnikas.

Cepurītis pauda, ka manevri parāda Krievijas pieeju vērienīgām militārām operācijām: “Tie manevri ir ievērojami atšķirīgi no konfliktiem, kur Krievija iesaistījusies 20.gadsimta beigās un 21.gadsimta sākumā. (..) Šīs mācības liecina par Krievijas gatavību gandrīz vai globālam konfliktam.”

Par to liecinot gan lielais vēriens, gan atšķirīgu spēku iesaiste. Vienlaikus Cepurītis norādīja, ka iesaistīto cilvēku skaitā jāpieskaita arī apkalpojošais personāls, piemēram, nodrošinot loģistiku, degvielu.

Eksperts gan pauda, ka mums nav jāsāk baidīties : “Gan mācības “Zapad 2017“, gan “Vostok 2018” parāda – Krievija žvadzina ieročus, Krievija nemitīgi pārlādē šauteni. Mums jārēķinās, ka mums šāds kaimiņš ir, un jāpielāgo savas darbības. Par to, ka mums pēkšņi jāieslēdz baiļu režīms un jāsāk krāt pārtiku – neteiktu, ka tas būtu jādara.”

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar