Austrija aptur Šengenas līguma darbību

Austrija aptur Šengenas līgumu

Austrija ierobežo Šengenas līguma darbību un ievieš visu valstī ieceļojošo personu pastiprinātu pārbaudi, paziņojis Austrijas kanclers Verners Faimans.

“Tāpat kā Vācija, arī mēs turpmāk pastiprināti kontrolēsim savas valsts robežu un veiksim bēgļu izraidīšanu. Ikviens, kurš ieradīsies mūsu valstī, tiks pakļauts pastiprinātai pārbaudei”, – pauda Faimans.

Pēc viņa teiktā, tiem, kuriem nav tiesību iegūt bēgļa statusu vai arī viņi vispār neiesniedz pieteikumu patvēruma meklētāja statusa iegūšanai, iebraukšana valstī tiks atteikta.

“Šķērsojot robežu, ir spēkā prasība, ka personai ir jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam, kas jāuzrāda, ja to pieprasa varasiestādes. Un ja ES to nedara, neaizsargā ārējās robežas, ir apdraudēta visa Šengenas zona. Šajā gadījumā katrai valstij pašai ir jākontrolē savas valsts robežas”, – piebilda kanclers.

Kā zināms, iepriekš virkne Eiropas valstu, tajā skaitā Norvēģija, Šveice, Dānija, uz laiku atjaunoja robežkontroli, lai ierobežotu bēgļu ieplūšanu savās valstīs.

Izsakiet savu viedokli un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Ousterreich

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stefans
Stefans

Labak velu neka, nekad… Atvertas robezas ka nauda bez vertibas…

kuu
kuu

beidzot attapās! Nav tā kā drusku par vēlu?