ASV domnīca: Putins nav atmetis nodomu okupēt visu Ukrainu

Putins

Krievijas vadība, visticamāk, gatavojas izveidot jaunus spēkus, lai stiprinātu ofensīvu pret Ukrainu rudenī un ziemā. Ar šādu viedokli klajā nākuši ASV domnīcas “Kara pētījumu institūts” analītiķi.

Krievija joprojām cenšas iegūt pilnīgu kontroli pār Doneckas apgabala teritoriju un paturēt ieņemto teritoriju Hersonas, Harkivas, Zaporižjas un Mikolajivas apgabalos.

Tikmēr Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks uzsvēris, ka Ukrainas bruņotie spēki “ar jebkādiem līdzekļiem” atbrīvos visas Krievijas okupētās Ukrainas teritorijas, tostarp Krimas pussalu.

Ukraina veikusi triecienus pret Krievijas spēku komandpunktiem

Ukrainas aviācija valsts dienvidos pēdējās diennakts laikā devusi 18 triecienus ienaidnieka komandpunktiem, noliktavām un loģistikai. Ukrainas aizstāvji iznīcināja piecas Krievijas iebrucēju munīcijas noliktavas. Likvidēti vismaz 100 iebrucēji un vairākas tehnikas vienības.

Kā norādīts operatīvās pavēlniecības “Dienvidi” ziņojumā, turpinās ienaidnieka krājumu un rezervju iznīcināšana, komandposteņu iznīcināšana un transporta ceļu, tostarp tiltu, ugunskontrole.

Tikmēr Krievijas spēki, mēģinot noturēt aizsardzību uz sauszemes, turpina artilērijas un mīnmetēju apšaudes, kā arī gaisa un raķešu uzbrukumus Ukrainas spēku pozīcijām un civilajām apdzīvotajām vietām.

Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks uzsvēris, ka bruņotie spēki “ar jebkādiem līdzekļiem” atbrīvos visas Krievijas okupētās Ukrainas teritorijas, tostarp Krimas pussalu. Visu izlems sistēmas HIMARS, haubices un Ukrainas bruņotie spēki, piebilda Podoļaks.

Krievijai maz izredžu ieņemt visu Donbasu līdz 15. septembrim

Armijas ģenerālštābs vēsta, ka Ukrainas bruņoto spēku karavīri ceturtdien piespieda krievu iebrucējus atkāpties visos virzienos, kur tie mēģināja uzbrukt.

ASV domnīcas “Kara pētījumu institūts” analītiķi Krievijas nodomu līdz 15. septembrim ieņemt visu Donbasa teritoriju uzskata par maz ticamu.

Reģiona okupācija Krievijas pavēlniecībai nepieciešama tikai tāpēc, lai celtu iebrucēju karaspēka morāli.

Institūts atzīmē, ka pēc Lisičanskas ieņemšanas Krievijas armija guva nelielus panākumus ap Avdijivku, pēc kā iebrucēju virzība apstājās.

Analītiķi arī norāda, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par plāniem likvidēt “pretkrievisko anklāvu” Ukrainā, kā arī vecās agresīvās retorikas atkārtošanās pret ukraiņiem liecina, ka Krievijas prezidents nav atmetis maksimālistisku ieceri pārņemt visu Ukrainu.

Un šāda paziņojuma mērķis, domājams, ir radīt informatīvus apstākļus, lai aicinātu uz turpmākiem Krievijas centieniem un spēku veidošanai šoruden un ziemā, pieļauj analītiķi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ko man domāt?
Ko man domāt?

Tas ir slikti vai labi?

padomietim
padomietim

Tev domāt ka tas ir slikti.

Jagoda
Jagoda

Varu iedomāties vīreļus ar tādiem purniem strādājot čekas pagrabos.

Oma
Oma

ne jau tikai Ukrainu vienu un tas pašsaprotami, bet aiz tā dīķa tā jau šķiet diždoma. Varēja jau pārjautāt kādai vietējai blondīņu asociācijai

Derdz
Derdz

Es trešais tēva dēls Antiņš, asv domnicai, lūdzu rosiniet, lai asv pārtrauc ražot ieročus utt, brauc mājās no citām zemēm, tad būs miers. To pašu varat attiecināt arī uz citiem,.

Es un es
Es un es

tu vēl Antarktīdas pingvīnus piesauc….
Nolādētais krievu karakuģis

ghfd
ghfd

varbūt labāk, lai krievi brauc mājās?Lai krievi aizvācas no visām okupētajām teritorijām!

stratēģis
stratēģis

Ļaunajam Punduram nekas labāks ar ko nodarboties nav. Pimpuks jau sen nestāv.