Zapad 2017 mērķis bija iebiedēt, nevis veikt reālas darbības, lēš eksperti

Zapad 2017

Noslēdzas Krievijas militāro mācību Zapad 2017 aktīvā fāze. Tās izpelnījušās lielu uzmanību un spekulācijas par iznākumu. Eksperti teic, ka mērķis bijis iebiedēt, nevis veikt reālas darbības, tāpēc bažām nav pamata. Par to trešdien vēstīts avīzē Diena.

Bažas par Zapad 2017 iznākumu sākās vēl ilgi pirms militāristu ierašanās Baltkrievijā. Augstas amatpersonas norāda, ka ažiotāža, kas sacelta publiskajā telpā, ir pārāk liela, taču saprotama. Proti, spriedze reģionā pieaug, jo mācības notiek netālu no Baltijas valstu robežām.

Pagaidām šķiet, ka mācības aizritējušas bez incidentiem, taču spriest vēl ir pāragri – beidzas tikai mācību aktīvā fāze. Tās pilnībā būs noslēgušās tikai tad, kad visas iesaistītās bruņoto spēku vienības atgriezīsies pastāvīgajās dislokācijas vietās. Pēc Latvijas militārā atašeja Baltkrievijā pulkveža Ēriks Nagļa teiktā, tas varētu notikt aptuveni mēneša laikā.

Dienu pirms mācību sākuma Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons norādīja – mācības Zapad 2017 pašlaik nerada tiešu militāru apdraudējumu, bet pastāv informācijas operāciju un kiberuzbrukumu draudi. “Par to, vai tādi notiks vai nenotiks, pašlaik ir pāragri spriest, jo beidzas tikai mācību aktīvā fāze, bet ne pašas mācības. Varu apstiprināt, ka mums ir apkopota informācija par vairākiem incidentiem un pašlaik eksperti analizē to izcelsmes avotus,” nu norāda AM pārstāvis Kaspars Galkins, taču plašāku informāciju neizpauž.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Diena

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar