Vilcināšanās sekas izjutīs ne tikai ar Covid-19 sasirgušie, bet ikviens Latvijas iedzīvotājs – ārsti pieprasa valdībai nekavējoties pieņemt radikālus lēmumus

Roberts Fūrmanis
Ārstu biedrības vadītājs Roberts Fūrmanis

Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija pieprasa valdību nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, informēja Ārstu biedrības vadītājs Roberts Fūrmanis.

Ārsti paziņojumā medijiem norāda: “Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un ir reāla kolapsa priekšā. Tā

sekas izjutīs ne tikai ar Covid-19 slimojošie, bet potenciāli jebkurš Latvijas iedzīvotājs.

Jāpārtrauc dzīvot ilūzijās par Covid-19 gultu un īpaši – cilvēkresursu rezervēm Latvijas slimnīcās. Ja tuvākajās dienās netiks pieņemti steidzami un radikāli lēmumi, veselības aprūpes sistēmas kapacitātes pārsniegšana ir tikai pāris nedēļu jautājums. Ņemot vērā epidemioloģiskos datus, jāsecina, ka novēlota rīcība jau šobrīd ir pieļāvusi nekontrolētu koronavīrusa izplatību sabiedrībā.”

Ārstu ieskatā, cilvēkiem un valdībai beidzot jāieklausās mediķos; jāierobežo nevajadzīgu un nesvarīgu kontaktu skaits; jāpieņem lēmumi, kuru izpildi var izkontrolēt; maksimāli jāveicina vakcinēšanās pret Covid-19, īpaši – riska grupās.

“Plašākai vakcinācijai nebūs tūlītējs efekts, tā dos rezultātu ilgākā termiņā. Lēmumi par obligāto vakcināciju ir pareizi, diemžēl ļoti novēloti,”

uzskata ārsti, atkārtoti mudinot iedzīvotājus vakcinēties.

“Vakcinācija ir ne tikai visefektīvākais Covid-19 profilakses pasākums konkrētam indivīdam, daudzkārtīgi mazinot smagas un fatālas slimības norises, kā arī ilgtermiņa komplikāciju risku, bet ļauj drošāk pasargāt no slimības arī apkārtējos. Būsim solidāri!

Veselības aprūpes sistēmas pārslodze un sabrukums rada draudus cilvēku veselībai un dzīvībai arī jebkuras citas slimības gadījumā.

Ne tikai jums personīgi, bet arī jums tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem,” brīdina ārsti.

Viņi skaidro, ka nu jau minētos pasākumus pieprasa veikt, jo aicināt jau ir par vēlu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ilze
Ilze

Par Ārstu tādu indivīdu būtu grūti nosaukt Veselības Aprūpes uzpirktais biznesmens…, būtu pareizāk..!

kagans
kagans

nevaru

reņģe
reņģe

Vēl viens uzvārds Nirnbergas-2 uzskaitē.