Uga Dumpis: Saslimstības ar Covid-19 mazināšanās ir vakcīnu triumfs

Uga Dumpis

Saslimstības ar Covid-19 mazināšanās Latvijā ir vakcīnu triumfs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Stradiņa slimnīcas infektologs Uga Dumpis.

Viņš stāstīja, ka hibrīdimunitāte (vakcinācija un izslimošana) Latvijā varētu saglabāt pašreizējo saslimstības līmeni arī turpmāk. Viņš piebilda, ka vismaz tuvākā mēneša laikā straujam saslimstības pieaugumam nevajadzētu būt. Saslimstības līmenis arī vairs īpaši nekritīsies. Vienlaikus Latvija ir gatava dažādiem Covid-19 atgriešanās scenārijiem rudenī.

Lai gan Covid-19 vīrusa omikrona variants izraisa vieglāku slimības gaitu, joprojām slimnīcās nonāk cilvēki, kuri ir imūnsupresēti vai nevakcinēti. Dumpis norādīja, ka nevakcinētie slimo atkal un atkal ar omikrona variantu. Tādēļ viņš aicināja šos cilvēkus doties vakcinēties. Tāpat arī poti vajadzētu saņemt cilvēkiem, kuri ir vecāki par 65 gadiem.

“Šie notikumi rāda vakcīnu triumfu,” par saslimstības samazinājumu sacīja Dumpis.

Pēc infektologa teiktā, pie esošajiem vīrusa variantiem Latvijā nav jāgatavojas ierobežojumiem. “Varbūt nonāksim līdz masku lietošanai sabiedriskās vietās, ja vēl paralēli notiks gripas epidēmija,” norādīja Dumpis.

Infektologs aicināja cilvēkus Latvijā gatavoties un vakcinēties pret gripu. Ņemot vērā datus no Austrālijas, kurā pašlaik ir ziema, tur bijusi augsta saslimstība un daudz cilvēku nonāca slimnīcā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Miezis
Miezis

Personīgi pazīstu 5 cilvēkus kuri pēdējo nedēļu laikā ir saslimuši ar kovidu. Pārslimoja salīdzinoši viegli.
Pie tādiem skaitļiem, kādi ir šobrīd, pāris gadus atpakaļ jau bija lokdauns. Bet tagad ir vēlēšanas, kovids pagaidīs.