PVO: Rudenī Covid-19 izplatība augs, taču saslimšana nebūs tik smaga

corona

Rudenī Covid-19 izplatība pieaugs, taču ir cerības, ka saslimšanas gadījumi nebūs tik smagi kā pirmajos vīrusa izplatīšanās viļņos, intervijā TV3 vērtēja Pasaules veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs.

Speciālists atzīmēja, ka saslimstība ar Covid-19 jau pašlaik pieaug visā Eiropā, nedaudz aug arī hospitalizāciju skaits, bet nav vērojams būtisks smago saslimšanas gadījumu un nāves gadījumu skaita pieaugums.

Mitenbergs atzīmēja, ka uz rudeni saslimstība ar Covid-19 vēl pieaugs, tāpēc viņš mudināja iedzīvotājus pabeigt vakcināciju un saņemt balstvakcīnas pret Covid-19, ja tas vēl nav izdarīts. Cilvēkus, kuriem ir saslimšanas simptomi, eksperts mudināja ievērot piesardzību un nedoties sabiedrībā.

PVO pārstāvis pauda cerību, ka rudens sezonā saslimšanas ar Covid-19 nebūs tik smagas kā iepriekš. Tomēr viņš uzsvēra, ka pašlaik ir grūti prognozēt, vai un kādi ierobežojoši pasākumi varētu būt nepieciešama, bet skaidrs – ja būtiski augs slimnīcu noslodze, tad ierobežojumu atjaunošanu nevar izslēgt.

Kā atzīmēja eksperts, tas, ka mazāk attīstītās valstīs ir zema vakcinācijas pret Covid-19 aptvere, rada iespējas vīrusam arvien izplatīties un mutēties.

Covid-19 pandēmijai varbūt ir pārvarēta akūtā fāze, bet tā nav beigusies, uzsvēra Mitenbergs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar