Profesors Danilāns: Baiļošanās un vaidēšana labumu nedos

Anatolijs Danilāns

“Jā, saslimušo skaits Latvijā diemžēl aug, bet traģiskos apmēros vīruss nav izpleties. Taču esmu pārliecināts, ka koronavīrusu mēs uzvarēsim. To varu prognozēt droši! Tauta bojā neaizies. Protams, kāds patiešām arī piedzīvo traģiskas beigas, taču, kopumā ņemot, arī turpmāk vēži stiprāk mirdinās mūs, skleroze – stiprāk, osteoporoze arī. Daudzas meitenes nezina, ka osteoporozes dēļ cilvēki mirst desmitkārt vairāk nekā koronavīrusa dēļ,” intervijā žurnālam “Kas Jauns” teic profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns (77).

“Lūk, gribētu, lai šajā cilvēki ieklausās: piemēram, es sēžu un skumstu – ai, ai, ai, kovid, kas ar mani būs? Vai man pielips vai nepielips; kas būs ar mani pēc nedēļas vai mēneša, vai, vai, vai… Un tagad atbildiet man – vai tas, ko es te nupat “noraudāju”, palīdzēs tikt vaļā no kovida? Vai ar šādu vaidēšanu mēs kaut ko pret kovidu darām vai nedarām? Nu ko gan mēs varam paredzēt? Skaidrs, ka vēl krietnu laiku tas kovids pasaulē būs un nāks arī pie mums. Nu, lai nāk! Bet kāpēc man vaidēt, drebēt, raudāt, ja varu darīt – ar dažādiem paņēmieniem stiprināt savu veselību. Tad koronavīruss, tāpat kā iepriekšējie vīrusi, netiks klāt.

Ir cilvēki, kas stipri pārdzīvo, dzīvo pastāvīgās bailēs un rezultātā iekrīt depresijā. Kas viņus ieveda depresijā? Nu ne jau kovids! Paši! Atgādini pats sev vismaz divreiz, ja nepieciešams, trīsreiz dienā – tāda vaidēšana, pīkstēšana un ņaudēšana nu neko, neko nemaina! Tā var tikai iegāzties dziļākā emocionālā bedrē. Cits vēl sievu emociju pārsātinājumā piekauj; cilvēks galīgi aplami sāk rīkoties. Arī teikt, ka es esmu švaks un vārgs, kategoriski aizliegts. Mēs esam stipri, vareni, un punkts!” pašu labā mainīt attieksmi rosina profesors Danilāns.

“Vēl esmu par to, ka tas, ko zinātnieki, speciālisti, Veselības ministrija saka, ir jāievēro. Esmu ļoti lepns par tiem Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem, kas šajā laikā mazāk čupojas. Un vismaz tas, kurš ir slims, nelien sabiedrībā, jo jūt atbildību pret līdzcilvēkiem. Roku mazgāšana un masku nēsāšana – šos paņēmienus, ja gribas, var kritizēt, var lādēties, ka maska ir neērta un šķietami nekādu aizsardzību negarantē. Taču – lādējies, cik uziet, bet uzliec to masku! Būsim inteliģenti un šos nosacījumus ievērosim!” aicina profesors Anatolijs Danilāns un uzsver: “To vīrusu varam aptīt ap pirkstu, neceļojot ārpus robežām.”

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Kas Jauns

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
SAM
SAM

Grūti iebilst profesora argumentācijai, bet….. diemžēl pastalnieki jau lasa pavisam citus rakstus pārliecinošā dzeltenumā un … esam tur kur esam

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Būsim atbildīgi gan par savu, gan par līdzcilvēku veselību kovid-19 pandēmijas laikā. Nedosimies uz baznīcām! Labāk paliksim mājās. Iedegsim zaļu svecīti, kūpināsim vīraku un lūgsim Latvju Dievus! Neaizmirsīsim regulāri vēdināt telpas. Dzīvosim pozitīvi. Un no visas sirds lūgsim Latvju Dievus, lai kovid-19 pandēmija ātrāk beigtos. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Sirsnīgi, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis) #LatvjuDievi #ZemesSpēks #DabasMāte #pagāni