Planētas bagātāko cilvēku sievas

Šīs sievietes ir paveikušas to, par ko sapņo visas oligarhu mednieces. Par pasaules bagātāko vīriešu dzīvesbiedrēm parasti kļūst kolēģes, bērnības draudzenes, aktrises vai top modeles.

Piedāvājam pasaulē bagātāko cilvēku sievu TOP 10.

Selma Hajeka

siev_Hajeka

Slavenā aktrise un Fransuā-Anrī Pino, daudzu pazīstamu modes namu, kā arī izsoles nama Christie’s īpašnieks, vairākkārt sagājuši kopā un šķīrušies.

2007. gada rudenī pasaulē nāca pāra pirmais bērns. Meiteni nosauca par Valentīnu Palomu Pino. Taču 2008. gada jūlijā Selma un Fransuā izšķīrās, un Valentīna Paloma palika kopā ar māti. Tomēr pēc kāda laika pāris salaba, un jau 2009. gada 25. aprīlī salaulājās Venēcijas operteātrī „La Fenice”.

Atgādināsim, ka Fransuā-Anrī Pino bagātība tiek novērtēta ar 11,5 miljardiem ASV dolāru. Pēc žurnāla Forbes reitinga viņš ieņem 67. vietu pasaules bagātāko cilvēku sarakstā.

Makenzija Bezosa

siev_Bezosa

Rakstniece Makenzija Bezosa ir Džefrija Bezosa sieva, kurš ir slavenā Amazon.com interneta veikala, kā arī kompānijas Blue Origin, kas nodarbojas ar privātu kosmosa kuģu palaišanu, dibinātājs.

Džefrijam Bezosam pieder īpašumi 25,2 miljardu ASV dolāru vērtībā, un viņš ieņem 19. vietu Forbes 2013. gada planētas bagātāko cilvēku sarakstā.

Makenzijai Bezosai arī ir ar ko palielīties: viņa pati audzina četrus bērnus – trīs puikas un vienu meiteni vecumā no 7 līdz 12 gadiem, turklāt šopavasar viņa laida klajā savu otro romānu, kurš drīz nonāks pārdošanā Amazon.com.

Makenzija atzīstas, ka viņai ar vīru ir ļoti paveicies, un atklāj, ka tieši viņa bijusi attiecību ierosinātāja. Trīs mēnešus pēc iepazīšanās pāris saderinājās, bet vēl trīs mēnešus vēlāk salaulājās. Tajā laikā viņa bija 23 gadus veca, un Amazon.com vēl neeksistēja.

Veiksmīgais bizness sākās ar to, ka viendien Džefrijs Bezos izlasīja par strauju interneta popularitātes attīstību.

1994. gada vasarā viņš kopā ar sievu devās uz Sietlu, kur noīrēja nelielu divistabu dzīvokli, izvietojot biroja telpas garāžā. Naudas nepietika pat mēbelēm: ģimenes galvai nācās naglot grāmatu plauktus no parastiem dēļiem.

Taču 16. jūlijā kompānija Amazon.com atvēra savu mājas lapu visai pasaulei. Bezosa mārketinga programma bija šāda: viņš sastādīja sarakstu ar 300 saviem draugiem un radiniekiem, kuriem palūdza apmeklēt viņa mājaslapu un tad par to pastāstīt visiem. Jau pirmajā mēnesi, neiztērējot nevienu centu reklāmai, Amazon sāka pārdot grāmatas 50 ASV pilsētās un 45 citās valstīs. No daudzu stundu grāmatu pakošanas Bezosu ģimenes locekļu ceļi bija saberzti līdz asinīm, bet viņi lika zem tiem spilvenus un turpināja saiņot pakas. Par noliktavas pakošanas iekārtu iegādi tolaik varēja tikai sapņot. Taču 1998. gada beigās jau vairāk nekā 4,5 miljonu pircēju no 160 valstīm iegādājās preces no Amazon.com, bet tā gada pārdošanas apjomi sasniedza pusmiljardu dolāru.

Anna Vojdžitski

siev_Vojdzitski

Sergeja Brina, Google līdzdibinātāja sieva, ir biotehnoloģe un kompānijas 23andMe īpašniece.

Šī kompānija nodarbojas ar ģenētiskā materiāla pētniecību. Par 400 dolāriem cilvēks saņem informāciju par savu ģenētisko noslieci uz dažādām slimībām. Turklāt 23andMe nodarbojas ar pētījumiem, jaunu metožu un tehnoloģiju meklējumiem, kas ļauj saņemt detalizētu informāciju par ģenētisko kodu. Kompānija Google investēja 23andMe 3,9 miljonu dolāru.

Anna un Sergejs iepazinās vēl studiju laikā, kad nākamie miljardieri Sergejs Brins un Lerijs Peidžs izīrēja darbam garāžu pie Annas vecākās māsas.

2008. gada decembra beigās Sergejam un Annai piedzima dēls Bendžijs, bet 2012. gada sākumā pasaulē nāca meita.

Aleksandra Nikolajenko

siev_Nikolajenko

„Mis Ukraina 2004”, modele, televīzijas šovu vadītāja un aktrise 26 gadus jauna apprecējās ar 72 gadus veco amerikāņu miljardieri Filu Rafinu, Donalda Trampa draugu un biznesa partneri.

Fils Rafins ir amerikāņu miljardieris, kurš savu bagātību sakrāja, pateicoties azartspēļu un naftas pārstrādes biznesam. Viņš tiek iekļauts pasaules 400 bagātāko cilvēku sarakstā.

Aleksandra Nikolajenko, kura ir labas gribas vēstniece no Ukrainas un sieviešu un bērnu – agresijas upuru palīdzības Fonda prezidente, aktīvi darbojas humanitārajās akcijās Ukrainā un ārzemēs, kā arī valsts mēroga sabiedriski politiskajos un kultūras pasākumos.

Atgādināsim, ka nesen skaistule atklāja, ka viņai ļoti patīkot ģimenes dzīve. „Ja man jautātu, ko es vēlos mainīt savā dzīvē, es atbildētu – neko. Es vēlos maksimāli saglabāt to, kas man ir, jo pašlaik ir manas dzīves laimīgākais periods. Es uzskatu, ka galvenais, lai sieviete nepārvērstos par mājsaimnieci, ir laiku pa laikam uzkurināt ugunskuru un, kā saka, piemest tajā malciņu. Turklāt vajadzētu iemācīties piekāpties. Es, piemēram, esmu ļoti ātras dabas cilvēks, bet Fils, pateicoties savam vecumam, – pilnīgais rāmums”, – atzīmēja Nikolajenko.

Fils Rafins vienmēr pavada sievu viņas braucienos uz dzimteni. Parasti uz Kijevu  viņi lido ar privāto lidmašīnu. Pārim ir divi bērni.

Ērika Bakstere Pārkera

siev_Parkera

Modele un dziedātāja apprecējās ar mediju magnātu, Austrālijas bagātāko cilvēku,  Džeimsu Pārkeru 2007. gada jūnijā. Viņu laulību ceremonija izmaksāja 5 miljonus dolāru. Pēc vairāk nekā desmit gadu ilgas karjeras modeļu biznesā Ērika nolēma kļūt par dziedātāju.

Laulātajam pārim ir trīs bērni: divas meitas – Indigo un Emanuela Šīla un dēls Džeksons Loids Pārkers. Džeimsam Pārkeram pieder deviņi televīzijas tīkli, 60 austrālijas žurnāli un 25% vietējas kinokompānijas akciju. Viņa bagātība 2011. gadā tika novērtēta 5,21 miljardu dolāru apmērā.

Melānija Trampa

siev_Trampa

Slovēņu modele savu karjeru uzsāka 16 gadu vecumā, negaidīti parādoties peldkostīmā uz autoritatīvā žurnāla „Sports Illustrated” vāka. Viņa pabeidza Slovēnijas universitāti, iegūstot grādu arhitektūrā, un tad pārcēlās uz dzīvi Ņujorkā, kur pirmo reizi apprecējās 1998. gadā. Amerikā Melānija diezgan veiksmīgi veidoja savu karjeru, filmējoties reklāmas klipos un vairākas reizes parādoties uz „Vogue” vāka, turklāt piedalījās Opras Vinfrijas un Reičelas Rejas sarunu šovos, kā arī programmā The View.

Melānija Knausa apprecējās ar Donaldu Trampu 2005. gadā. Viņa ir 24 gadus jaunāka par savu vīru. 2006. gadā pārim piedzima dēls, un ģimene vairāk laika sāka pavadīt Mar-a-Lago muižā Palmbīčā – leģendārajā vietā, kura pateicoties Trampam, kļuvusi par ievērojamu apskates vietu.

Jāatzīmē, ka Donalda Trampa bagātība tiek novērtēta ar apmēram 7 miljardiem ASV dolāru. Starp citu, miljardieris pirms dažiem gadiem grasījās pretendēt uz ASV prezidenta posteni, taču pēdējā brīdī savu kandidatūru atsauca.

Vendija Denga

siev_Denga

Vendija Denga ir Ruperta Mērdoka, kurš pēc žurnāla Forbes reitinga 2012. gadā ieņēma 106. vietu planētas bagātāko cilvēku sarakstā ar turību 8,3 miljardu ASV dolāru apmērā, trešā sieva.

Mērdoka šķiršanās no otrās sievas, Annas Torvas, tiek uzskatīta par dārgāko šķiršanos mūsdienu vēsturē. Tiesas rezultātā Anna Torva tika pie vērtspapīriem 1,2 miljardu ASV dolāru apmērā. 17 dienas pēc šķiršanās Ruperts Mērdoks apprecēja Vendiju Dengu, kura ir 37 gadus jaunāka par viņu. Pāris dzīvo Manhetenā kopā ar savām divām meitām.

Vendija Denga ir dzimusi Ķīnā, bet ar Rupertu iepazinās Honkongā, kur strādāja viņam piederošajā televīzijas kompānijā Star TV. Vendija, kura ieguva MBA grādu Jēlas universitātē, ķīniešu sievietēm ir kā veiksmīgas biznesa lēdijas iemiesojums – viņa vadīja nopietnus projektus Mērdoka kompānijās, tajā pašā laikā paspējot arī audzināt meitas.

Darja Žukova

siev_Zukova

Pazīstamākā krievu oligarha sieva šobrīd ir Darja Žukova. Taču jāpiebilst, ka daudzas Krievijas oligarhu sievas arī pirms laulībām bijušas veiksmīgas biznesa lēdijas no bagātām ģimenēm.

Romāna Abramoviča civilsieva ir dzimusi Maskavā, kompānijas „Sintez Oil” dibinātāja Aleksandra Žukova (Radkina) un Jeļenas Žukovas ģimenē. Drīz pēc Darjas piedzimšanas vecāki izšķīrās, un Jeļena Žukova aizveda meitu sev līdzi uz Santa-Barbaru (Kalifornija, ASV). 16 gados Daša pārcēlās uz dzīvi Londonā pie tēva, kurš tajā laikā jau bija saņēmis Lielbritānijas pilsonību.

Daša Žukova – modes zīmola Kova & T, kā arī mūsdienu kultūras centra „Garaž”, kuru starp citu sponsorē Romāns Abramovičs, dibinātāja. Zīmolu Kova & T var atrast 83 veikalos visā pasaule, ieskaitot Losandželosas Fred Segal un Maskavas CUM. Viņas radītos tērpus valkā Drū Berimora, māsas Olsenas, Reičela Bilsona, Miša Bārtone un Keita Mosa.

Darja nodarbojas arī ar labdarību: viņa atbalsta Krievijas programmu „Dzīves līnija” un divreiz gadā laiž klajā Kova & T firmas somu kolekciju, no kuru pārdošanas visi ienākumi tiek ziedoti smagi slimu bērnu palīdzības fondam.

Žukova iekļuvusi amerikāņu žurnāla Vogue 2008. gada desmit stilīgāko cilvēku sarakstā.

Jāatzīmē, ka Romāns Abramovičs diezgan nopietni izturas pret Darjas aizraušanos ar mākslu: Bāzeles izstādē viņš iegādājās slavenā skulptora Alberto Džakometi bronzas skulptūru par apmēram 15 miljoniem ASV dolāru. Skulptūra ir veidota pazīstamas sērijas „Venēcijas sievietes” (Femme de Venise) ietvaros, kuru Džakometi radījis 20. gadsimta vidū: daudzas no „sievietēm” pašlaik atrodas pasaules muzejos vai privātkolekcijās, no kurām dažreiz nonāk izsolēs. Jāatgādina arī, ka Romānam Abramovičam un Darjai Žukovai ir kopīgais dēls Ārons Aleksandrs.

Poļina Deripaska

siev_Deripaska

Poļina ir miljardiera Oļega Deripaskas sieva un Darjas Žukovas labākā draudzene.

Poļina Deripaska (pirms laulībām Jumaševa) ir dzimusi 1980. gada 11. janvārī. Viņas tēvs, Valentīns Jumaševs, bija avīzes „Komsomoļskaja pravda” žurnālists, gatavoja Borisa Jeļcina memuārus publicēšanai, kā arī bija žurnāla „Ogoņok” galvenā redaktora vietnieks. Nedaudz vēlāk viņš tika iecelts par Jeļcina padomnieku un prezidenta administrācijas vadītāju. Poļinas māte, Irina Vedeņejeva, arī žurnāliste, strādāja avīzēs „Sovetskij sport” un „Moskovskij komsomoļec”.

Poļina mācījās Maskavā, tad iestājās Anglijas skolā Millfield School, kas atrodas Somersetas grāfistē. Pēc atgriešanās Maskavā, Poļina turpināja studijas MVU ekonomikas fakultātē, kā arī MVU Augstākajā biznesa skolā menedžmenta specializācijā.

2006. gadā viņa kļuva par izdevniecības nama „Ova-Press”, kura nosaukums vēlāk tika nomainīts uz Forward Media Group, direktoru padomes vadītāju.

Ar Oļegu Deripasku Poļina apprecējās 2001. gadā. Pārim ir divi bērni – dēls Pjotrs un meita Marija.

Jeļena Perminova

siev_Perminova

Jeļena Perminova ir modele, oligarha Aleksandra Ļebedeva sieva, pazīstamāko augstākās sabiedrības lauveņu draudzene un modes skatu biežais viesis. Jeļena, vienkārša meitene no Berdskas, ir pazīstama kā Playboy zvaigzne un Krievijas estrādes zvaigžņu videoklipu varone. Laulāto vecuma starpība ir 25 gadi. Pārim ir divi dēli. Ļebedeva, kurš dzīvo Londonā, īpašumu vērtība sasniedz 2,1 miljardu dolāru.

Jāatgādina, ka Aleksandrs Ļebedevs ir ZAO „Nacionaļnaja rezervnaja korporacija” direktoru padomes priekšsēdētājs, bijušais Krievijas Federācijas Valsts Domes deputāts, Slobodskas rajona domes deputāts (kopš 2011. gada), britu laikrakstu Independent un Evening Standart īpašnieks.

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar