Ir tādi marihuānas legalizācijas aizstāvji, kas pat pie tēmas “Industriālā kaņepe” ir spējīgi pateikt savu ierasto “legalize” (no ang.val.: legalizēt). Ir arī tādi paši “gudrinieki”, kas iestājas pret legalizāciju un vispār pret kaņepēm. Tādi par šo tematu ir spējīgi paranoiski noliegt jebko, kas saistīts ar šo augu.
Runājot par Latvijas iedzīvotāju sapratni kaņepju jautājumā, gribas teikt, ka tā ir diezgan sekla. Ļoti izplatīta ir kategoriska nostāja, pat ja cilvēks īsti nezina, par ko ir runa. Tā teikt, daudziem ir stipra nostāja jautājumos, par kuriem vājas zināšanas, bet vēl vairāk tas jūtams anonīmajos komentāros internetā. Neskaidri domā un putrojas grāvja abās pusēs stāvošie – vienā pusē runā par marihuānu kā psihoaktīvu vielu un vēlas tās legalizāciju, tai pat laikā pieminot arī kaņepes pielietojumus dažādās industrijās kā izejvielu. Otrā pusē ir histēriskie noliedzēji, kuri izdzirdot tādus vārdus kā kaņepe, marihuāna vai zāle, bļauj un plēš drēbes, iestājoties, ka tas viss ir slikti un neko par to negrib dzirdēt.
Pēc iespējas vienkāršāk skaidrojot varētu teikt tā: ir divu veidu kaņepes, vienas pīpē un jūt efektu, bet no otrām iegūst izejvielas, kuras izmanto ļoti daudzu produktu ražošanai. Tas tā – pavisam vienkāršotā veidā.
Latvijā zemnieki un uzņēmēji nodarbojas ar industriālo kaņepi (Cannabis sativa – latīņu val.) – sējas kaņepi, no kuras iegūst izejvielas industrijā (sēklas izmanto pārtikā un medicīnā, šķiedru būvmateriālu ražošanā, tekstilrūpniecībā u.c.). Industriālā kaņepe Latvijas klimatā jūtas samērā labi, tādēļ to šeit var diezgan veiksmīgi audzēt un apstrādāt. Šī auga sastāvā psihoaktīvo vielu ir tik maz, ka pat nav jēgas par to diskutēt – šī nav tā saucamā “zāle”, kuru pīpējot varētu apreibināties un sajust tās iedarbību…
Pīpējamā zāle – marihuāna. Protams, to jau nelieto tikai pīpējot, bet galvenais, kas sakāms – nevajag šo kaņepi jaukt ar to, kuru audzē zemnieki Latvijā. Pārsvarā zālīti iegūst no kaņepju ziediem, kas savukārt iegūstami no mātišķajiem augiem, turklāt šajā gadījumā nepieciešami arī labāki klimatiskie apstākļi, tas ir – vairāk saules, siltuma un rūpju.