Miris pats skumjākais lācis pasaulē

lācis

Polārlācis Arturo savu iesauku „skumjākais lācis pasaulē” guva pēc tam, kad citos medību laukos aizgāja viņa draudzene lācene Pēlusa. Zooloģiskā dārza apmeklētāji drīz vien ievēroja, ka dzīvnieks vientuļš sēž nomaļus un bēdājas, nepievēršot uzmanību nekam, kas notika viņa tuvumā. Dzīvnieku aizsardzības biedrības speciālisti pieļāva, ka lācis sirgst ar depresiju.

Bet nu izdevums The Telegraph vēsta, ka Argentīnas zoodārzā mītošais Arturo 31 gada vecumā miris.

lācis

Lācis piedzima Amerikas Savienoto Valstu teritorijā, bet astoņu gadus vecumā tika pārvests uz Argentīnas  provinces Mendozas zooloģisko dārzu.

Mendozas zooloģiskais dārzs Argentīnas rietumos šī gada jūnijā tika apmeklētājiem slēgts. Beidzamajā laikā bija nobeigušies vairāki desmiti zoodārzā mītošo dzīvnieku.  Vietējās varas iestādes paziņoja, ka zvēru bojāeju izraisījusi bakteriālās infekcijas epidēmija. Dzīvus palikušos zoodārza iemītniekus bija plānots pārvest uz citu vietu.

Pirms diviem gadiem dzīvnieku draugi mēģināja uzlabot skumjākā lāča pasaulē Arturo dzīves apstākļus un panāca viņa pārvešanu no Argentīnas, kur viņš mita šaurā aplokā, uz Kanādas zoodārzu mūža vadīšanai labākos apstākļos. Tomēr sava cienījamā vecuma dēļ lācis Arturo palika Mendozā.

Avots: The Telegraph

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar