Marihuānas legalizāciju Latvijā vēlētos teju katrs piektais iedzīvotājs, liecina aptauja

marihuāna

Marihuānas legalizāciju Latvijā atbalsta teju katrs piektais iedzīvotājs, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Avots: SKDS

Šogad jūlijā iedzīvotājiem tika vaicāts, vai, viņuprāt, Latvijā būtu jālegalizē marihuānas lietošana. Kā ierasts, absolūts vairākums jeb 75% iedzīvotāju minētajam nepiekrīt, tomēr tas ir vēsturiski zemākais šādi domājošo cilvēku īpatsvars.

Tikmēr 18% respondentu pārliecināti, ka Latvijā būtu jālegalizē marihuāna, kas ir līdz šim augstākais rādītājs, tam gada laikā palielinoties par trim procentpunktiem, savukārt desmitgades laikā rādītājs teju dubultojies.

Vēl septiņi procenti aptaujāto nespēja sniegt konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Vācijā legalizē marihuānu izklaides nolūkiem

Tostarp Vācijas valdība augusta vidū apstiprinājusi pretrunīgi vērtēto likumprojektu par marihuānas legalizāciju izklaides nolūkiem.

Vācijas veselības ministrs Karls Lauterbahs paziņojis, ka tas ir pagrieziena punkts Vācijas marihuānas politikā, kura līdz šim bijusi neveiksmīga.

Likumprojektā teikts, ka personām, kas vecākas par 18 gadiem, būs atļauts glabāt līdz 25 gramiem marihuānas un audzēt ne vairāk kā trīs kaņepju stādus personīgai lietošanai.

Marihuāna būs pieejama ar īpašu apvienību starpniecību, tā sauktajos kaņepju klubos, tomēr saskaņā ar likumprojektu šajos klubos vai 250 metru rādiusā ap tiem “zālīti” nedrīkstēs lietot.

Valdība uzskata, ka likumīga un valsts uzraudzīta marihuānas tirdzniecība samazinās nekvalitatīvas un saindētas marihuānas daudzumu apritē.

Likumprojekta mērķis ir ierobežot melno tirgu un samazināt ar narkotikām saistīto noziegumu skaitu, izskaust nekvalitatīvu marihuānu un samazināt marihuānas lietotāju skaitu.

Valdība sākotnēji plānoja atļaut vēl plašāku marihuānas tirdzniecību licencētos veikalos, bet pagaidām šī iecere atlikta, daļēji bažījoties, ka tas varētu būt pretrunā ar starptautiskajām tiesībām un Eiropas Savienības (ES) noteikumiem.

Likumprojekts Bundestāgā, visticamāk, vēl tiks grozīts. Valdība cer likumu pieņemt vēl šogad.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

4 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
aa10aa
aa10aa
1 g. atpakaļ

ja var brīvi lietot, tad lai pieliek likumā klāt, ka par valsts naudu neārstēs – katrs pats atbild par sevi un lai necer uz manu nodokļu naudu ārstēšanai

Juris......
Juris......
1 g. atpakaļ
Reply to  aa10aa

Kad jums pieleks ka sāk ar zālīti, a pēc tam jau iet smagā artilērija …
Un ka nevainīgā zālīte bojā smadzenes = atmiņas zudumi, utt…

taja
taja
1 g. atpakaļ
Reply to  Juris......

dažiem liekas latvija dullu un nederīgu cilvēku ir par maz

Horens
Horens
10 mēnešus atpakaļ
Reply to  aa10aa

Tieši tā, jo tie kas pīpē zālīti vispār neslimo cik man zināms.