Marihuāna nav kaitīgāka par alkoholu, uzskata Obama

marihuāna Baraks Obama

Marihuāna ir daudz nekaitīgāka par alkoholu, intervijā žurnālam New Yorker atzinis ASV prezidents Baraks Obama. Viņš atklājis, ka jaunībā arī pats lietojis marihuānu, taču šobrīd ar zālītes pīpēšanu neaizraujoties.

“Zāles” smēķēšana nav bīstamāka par dzeršanu, atzinis ASV prezidents Baraks Obama, vienlaikus tomēr norādot, ka marihuānas lietošanu viņš uzskata par “sliktu domu”.

“Kā jau tas ir ticis labi dokumentēts, es, būdams jaunietis, esmu smēķējis “zāli”, un es to uzskatu par sliktu ieradumu un netikumu, kas daudz neatšķiras no cigaretēm, kuras es smēķēju, būdams jauns cilvēks, kā arī lielu daļu pieauguša cilvēka dzīves,” sacīja Obama. “Es neuzskatu, ka tā ir bīstamāka par alkoholu.”

Viņš piebilda, ka savām meitām Sašai un Malijai teicis, ka tā ir “slikta doma, laika izšķiešana un ka tas nav ļoti veselīgi”.

Obama žurnālam arī norādīja, ka “vidusšķiras jaunieši par “zāles” smēķēšanu nenonāk cietumā, nabadzīgie – nonāk”.

“Pastāv lielāka varbūtība, ka afroamerikāņu jaunieši un latīņamerikāņu jaunieši būs nabadzīgi un ka viņiem būs mazāk resursu un atbalsta, lai izvairītos no pārmērīgi bargiem sodiem,” viņš piebilda.

Šajā sakarībā viņš pozitīvi novērtēja marihuānas legalizāciju Kolorādo un Vašingtonas štatā.

“Sabiedrībai tas ir svarīgi, lai nebūtu tādas situācijas, kad liela cilvēku daļa vienu vai otru reizi ir pārkāpusi likumi un tikai nedaudzi atlasītie tiek sodīti,” viņš sacīja.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka abos štatos spertie soļi ir “eksperiments”, ar kuru tiek mests izaicinājums.

“Es uzskatu, ka tie, kas skaidro, ka marihuānas legalizēšana ir panaceja un ka tā atrisinās visas šīs sociālās problēmas, šo lietu, iespējams, pārspīlē,” norādīja Obama.

Prezidents arī skaidri nošķīra marihuānu no spēcīgākajām narkotikām.

“Es arī uzskatu, runājot par stiprākajām narkotikām, ka lietotājiem nodarītais kaitējums ir pamatīgs un sociālās izmaksas ir ievērojamas,” uzsvēra Baltā nama saimnieks.

Atbildot uz jautājumu par marihuānas legalizāciju, ASV prezidents paudis, ka arvien vairāk Amerikas pavalstīs tiek atļauta šīs vieglās narkotikas lietošana, taču valsts mērogā marihuānas legalizācija nav plānota.

Brīva marihuānas tirdzniecība pagaidām ir atļauta Kolorado pavalstī, taču 1.februārī tai pievienosies arī Vašingtona. Tostarp Aļaskā par zālītes legalizāciju ir savākti jau 46 tūkstoši parakstu.  Medicīniskiem nolūkiem marihuānas tirdzniecība ASV ir atļauta 21 pavalstī.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar