Magnijs, cinks, vīrieša potence un sekss kā nozīmīga fiziskā aktivitāte

tabletes

Osvalds Kļaviņš, vīriešu ārsts, privātdocents, praktizē Apvienotajā Karalistē

Vīrietis ar spermu zaudē cinku, magniju un mangānu. Šie mikroelementi jāuzņem papildus, ja vien vēlaties nezaudēt savu seksuālo aktivitāti.

Magnijs un cinks ir būtiski organisma mikroelementi, kuri mums nereti pietrūkst pārtikā, tādēļ jāuzņem ar medikamentiem, vitamīniem un pārtikas piedevām. Vīrieši daudz cinka zaudē ar spermu, tādēļ tiem, kas šādi zaudē daudz cinka, slikti aug mati (plikpaurība), ātrāk bojājas zobi, pazeminas organisma rezistence pret mikroorganismiem.

Savukārt  magniju vīrietis zaudē galvenokārt ar urīnu, bet ļoti daudz arī ar sviedriem fiziskas slodzes, karstuma svīšanas (saunā) bet īpaši– tā paša seksa laikā. Sievietes daudz cinku zaudē ar mēnešreizēm, tomēr ne tik daudz kā vīrietis ar spermu.

Vīrietim dienā vajag 400 mg magnija, sievietei 350 mg. Dienas magniju vajadzību aprēķina šādi – 5 mg magnija uz kilogramu ķermeņa masas diennaktī. Organismā magnijs piedalās vairāk nekā  300 dažādās ķīmiskās reakcijās.

Cilvēka organismā magnijs ir ceturtais katjons pēc apjoma pēc kālija, nātrija un kalcija. 99% magnija atrodas šūnas iekšpusē, tur magnija ir pat vairāk nekā natrija un kalcija. Magnijs šūnā galvenokārt ir saistīts ar olbaltumvielām vai adenozīmtrifosfātiem.

66% magnija atrodas kaulaudos, 26% muskulatūrā, pārējais saistaudos un citos orgānos. Magnijs uzsūcas caur S veida zarnu, bet slikti uzsūcas, ja organismam trūkst B1 un B6 vitamīnu, kā arī tad, ja pārlieku lietots alkohols.

Magnijs vīriešiem

Magnija un cinka trūkums ir viens no iemesliem, kāpēc alkoholiķiem ir potences traucējumi. Vienkārši alkoholiķiem magnijs un cinks slikti uzsūcas. Bez tam magnijam un cinkam ir nozīmīga loma neiroloģijā– alkoholiķiem, kam hroniski trūkst magnijs, cinks, mangāns un B vitamīni, veidojas polineiropātija. Mācība ikdienā– dzeriet mazāk, ja vēlaties vēl ilgus gadus mīlēties.

Prostatas vēzi novērš regulāri sportiski iegurņa daļas vingrinājumi. Sekss ir iegurņa daļas sportiska aktivitāte.

Savādi, bet magnija pietiekamu uzņemšanu kavē pārmērīga ēšana, kā arī olbaltumiem pārbagāts uzturs, pārlieku liels tauku daudzums uzturā, kā arī pārmērīga kalcija uzņemšana. Nereti sportistiem, kas it kā magniju uzņem pietiekami, bet muskuļu masas audzēšanai pārmēru lieto olbaltuma preparātus, sauktus par sporta dzērieniem, novēro magnija trūkumu. 

Magnijs sievietēm

Sievietēm magnijs ir īpaši svarīgs grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā. Daba ir iekārtojusi tā, ka vīrietis spermai, bet sieviete pienam nežēlo neko, pat, ja paša organismam pietrūkst. Magnijs ir ļoti svarīgs bērna augšanai, un tieši ar mikroelementu saturu atšķiras dažādu zīdītājdzīvnieku piens. Cilvēka bērnam mātes piens ir labāks par visiem maisījumiem un govs vai kazas pienu galvenokārt tādēļ, ka tieši no mātes pienu mikroelementus var uzņemt tieši cilvēka augšanai vislabākajā attiecībā pret olbaltumiem un taukiem.

Labai seksuālai kvalitātei cinks un magnijs jāuzņem vai nu ar pilnvērtīgu uzturu vai uztura bagātinātājiem.

Kaut sievietes magniju un cinku seksa laikā nezaudē, bet uzņem, intensīva seksuālā dzīve arī ir iemesls parūpēties par papildu magnija uzņemšanu. Gluži tāpat papildus magnijs vajadzīgs sportistēm, īpaši tām, kas slodzes fitnesa zālē apvieno ar sviedrēšanos un svara zaudēšanas programmām.

Ar atslodzes diētām sievietes nereti pašas samazina uzņemamā magnija daudzumu. Vēl trakāk, ja sievietes regulāri lieto vemšanas vai caurejas līdzekļus ar mērķi novājēt. Caurejas un vemšanas līdzekļus nevajadzētu lietot bez ārsta kontroles, diemžēl arvien vairāk meitenes Apvienotajā Karalistē tieši šādu metodi izvēlas novājēšanai. 

Sievietēm derētu ievērot, ka palielināta stresa apstākļos, gluži kā palielinātas slodzes gadījumā magnijs organismam nepieciešams vairāk. Es magnija preparātus nozīmēju sievietēm arī sākotnējas depresijas, noguruma, izsīkuma vai izdegšanas gadījumā. Tomēr visām pacientēm iesaku – par magnija preparātu papildus uzņemšanas nepieciešamību, padomu jautājiet savam ārstam– ārsts var noteikt magniju serumā. Bez tam ļoti labi magnija trūkumu var noteikt ar tā saukto magnija slodzi vai pētot magnija izdalīšanos ar urīnu. 

Cinks (vairāk vīriešiem nekā sievietēm)

Cinks ir viens no svarīgākajiem mikroelementiem organismā. Cinks piedalās gandrīz visu organisma enzīmu darbībā. Cinks ietekmē DNS un RNS sintēzi. Organismā ir 1.5–2 g cinka, no tiem 60% kaulos, 30% muskulatūrā. Cinks uzsūcas caur tievo zarnu augšdaļu. Cinks visvairāk pietrūkst tiem, kam ir gremošanas orgānu slimības, hronisks pankreatīts, ulcerozais kolīts, hroniska nieru mazspēja. Cinka nepietiekamība izpaužas kā ēstgribas pārmaiņas, dzimumattīstības aizkavēšanās, psihoemocionāli traucējumi, seksuāli traucējumi, redzes traucējumi, dzirdes pasliktināšanās, augšējo elpceļu iekaisumi, dzīšanas traucējumi ķirurģiskiem pacientiem, prostatas hiperplāzija.

Kā uzņemt magniju un cinku?

Magnijs organismā nesintezējas, to var uzņemt tikai ar uzturu (visvairāk magnija satur kviešu klijas un ķirbja sēklas, bet diezgan daudz tā ir sojā, riekstos, zaļumos). Ļoti daudz magnija ir saulespuķu sēklās. Ukraiņi, kas daudz graužot saulespuķu sēkliņas, ilgāk saglabājot erekciju. Tiesa, nekur par to uz pierādījumiem balstīti pētījumi nav veikti. Daudz magnija ir halvā, un austrumnieki halvu izsenis lieto potences uzlabošanai.

Cilvēkam vajag 5 mg magnija uz kilogramu ķermeņa masas diennaktī. Bērniem vajag 5–10 mg magnija uz kilogramu ķermeņa masas diennaktī, grūtniecēm un zīdītājām, kā arī sportistiem– 10–15 mg uz kilogramu ķermeņa masas diennaktī.

Saviem pacientiem ziemas mēnešos es iesaku lietot diedzētus graudus, īpaši diedzētus kviešu graudus. Tie satur ļoti daudz aktīvu, ļoti vajadzīgu savienojumu, minerālvielu, enzīmu. Tie satur magniju, mangānu un cinku viegli uzsūcamā veidā.

No augļiem un ogām visvairāk magnija un mangāna var uzņemt ar arbūzu vai meloni, protams, ja tas audzis augsnē, kur šiem mikroelementi bijuši pietiekamā daudzumā. Tomēr Austrumeiropā un Vidusāzijā audzētie arbūzi gandrīz vienmēr ir pietiekami bagāti ar mikroelementiem. Cita lieta ar šo lielo ogu tuvējiem radiniekiem gurķiem– tie parasti audzēti mākslīgās augsnēs un ir mikroelementiem nabagi.

Magnija preparātus ievērojami vairāk jālieto pacientiem, kam ir insulinējams cukura diabēts, nierakmeņu slimība, ateroskleroze, arteriāla hipertensija, osteoporoze, premenstruālais sindroms, sāpes menstruāciju laikā, migrēna.

Savukārt cinku var uzņemt, ēdot sīpolus, ķiplokus, bietes, salātus, austeres, jūras zivis, raugu, kviešu un rudzu klijas, kakao un lazdu riekstus.

Magnija trūkums jeb deficīts

Magnijs pastiprināti tiek izvadīts no organisma stresa un trauksmes brīžos, galvenokārt ar urīnu un sviedriem. Nonākšana slimnīcā allaž ir liels pārdzīvojums un stress, tādēļ lielākajai daļai slimnieku, kas stājas slimnīcā, vērojams magnija deficīts. Jādomā, ka ar magnija deficītu sirgst apsūdzētie un notiesātie, avīžnieku nomelnotie un tie, kas cietuši no bosinga.

Man kā ārstam par magnija deficītu jāatceras pacientiem, kam ir magnija uzsūkšanās traucējumi malabsorbcijas, caurejas, kolīta, Krona slimības, celiakijas dēļ. Magnijs var trūkt pacientiem, kam tā zudumu nosaka dažādi medikamenti. Es gan tos neuzskaitīšu, bet šos medikamentus zin Jūsu ārsts. Ne velti kopā ar dažiem medikamentiem viņš nozīmē magnija preparātus vai mikroelementus kopā ar vitamīniem.  Un vēl– magnija preparātus es nozīmēju katram pacientam, kam ir apdegumi vai apsaldējumi, pat ne pārāk lieli, kā arī tiem, kam ir D vitamīna deficīts.

Mendeļejeva periodiskajā sistēmā magnijam ir 12. kārtas numurs, un tā atommasa ir 24,305. Medicīnā magniju izmanto jau kopš 17. gadsmita kā caurejas līdzekli magnija sulfāta veidā. Šo balto pulveri šķīdināja ūdenī un sauca par angļu rūgto sāli. Taču angļiem šis caurejas līdzeklis nav populārs.

Otrs magnija preparāts, ko lieto daudzus gadsimtus ir dedzinātais magnēzijs, kas patiesībā ir magnija oksīds. Magnija jons reaģē ar kuņģa sālsskābi, tādēļ šo preparātu jau vairākus gadsimtus izmanto kā kuņģa skābumu samazinošu līdzekli, un tas lielā mērā ir populārā līdzekļa almagela sastāvā. Magniju infūzijas veidā lieto sirds vainagartēriju slimību ārstēšanā, kambara aritmiju un mirdzaritmiju ārstēšanā (kopā ar kāliju panangīna veidā).

Kādu magnija preparātu izvēlēties? Katram ārstam ir savi mīļotie preparāti, ar ko viņš ilgstoši strādājis, kuru lietošanai viņam ir sava pieredze. Nāciet pie manis– es Jums nozīmēšu to preparātu, ko ieteiks manas zināšanas un pieredze. Bet citiem kolēģiem ir cita pieredze, zināšanas, viņi nozīmēs Jums mikroelementus pareizā devā un īstajā brīdī.

Magnijs, cinks, sekss un kustība nozīmē vēža profilaksi

Kustības un sports ir nozīmīgākais vēža novēršanas līdzeklis. Cilvēkiem, kas sporto katru dienu, vēzis pienāk ievērojami vēlāk nekā tiem, kas nesporto. Arī sekss ir sportiskas aktivitātes. Ir pierādīts, ka regulāra sportošana un regulāra dzimumdzīve attālina prostatas vēzi. Aizejiet pie urologa vai terapeita– saņemsiet izziņu, ka jebkurā vecumā ar seksu jānodarbojas. Lai nodarbotos ar seksu, mikroelementiem šūnā jābūt pietiekamā daudzumā– „lai ir ko dot un ir ko ņemt”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

1 Comment
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Niknais
Niknais
5 gadus atpakaļ

Debils raksts, fake
Jāiet pie urologa, lai saņemtu izziņu????