Latvijas nākotne būs tik liela, cik lieli būs mūsu sapņi un darbi!

Jelgavas vidusskolas skolnieks Mārtiņš Tomsons izveidojis aizkustinošu video sveicienu Latvijai dzimšanas dienā.

Vienkārši un sirsnīgi pārdomās par Latviju un savu vietu tajā dalās Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris, ķīmiķis, Mildronāta izgudrotājs Ivars Kalviņš, paraolimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs Aigars Apinis, profesors, ārsts kardiologs Andrejs Ērglis un skeletona treneris Dainis Dukurs.

Bet lūk, kāds ir Mārtiņa paša vēstījums:

Mani sauc Mārtiņš Tomsons. Es mācos Jelgavas 4. vidusskolā 12. klasē. Jau trešo gadu pēc kārtas esmu izveidojis video apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā.

Šajā video es esmu uzrunājis cilvēkus, kuru darbs Latvijas labā ir ļoti liels un dižs. Viņu darbs runā pats par sevi. Mēs esam maza valsts, bet ļoti gudra un stipra. Mēs jūtam lielu spēku no savām saknēm. Varbūt mūsu spēks, enerģija, izturība un gudrība ir ierakstīta Lielvārdes jostas rakstos? Intervējot šos cilvēkus, es jutu viņiem apkārt tik daudz pozitīvas iedvesmas un gaismas.

Mācītājs Gustavs Bergmanis pirms 200 gadiem ir teicis, ka Latvija nav bēdu ieleja, ka Latvija ir Paradīzes dārzs. Latvija ir bagāta zeme, tā ir bagāta ar savu skaistumu, ar briedumu, ar spējām, ar talantiem, ar varēšanu, ar gribēšanu. Dievs mums šo dārzu ir dāvājis, bet mums tas ir uzticēts, lai mēs to uzturētu, koptu un pilnveidotu. Bez darba tas nav iespējams. Visa pamatā ir Darbs. Ikviens mūsu mazais ikdienas darbiņš iestīgojas valsts lielajā darbā. Un tas rada mūsu Latviju skaistu, sakoptu, stipru un atpazīstamu visā pasaulē.

Es esmu lepns par savu tautu, par savu Latviju. Es zinu, ka tā var sasniegt ļoti daudz. Mēs visi kopā varam izdarīt lielus darbus. Uzdrīkstēsimies sapņot! Nebaidīsimies iznēsāt savas idejas sirdī! Brīvas Latvijas ideja arī eksistēja tikai pārdrošu dzejnieku sapņos. Neļausim nevienam nozagt savus sapņus!

Mūsu zemes nākotne būs tik liela, cik lieli būs mūsu sapņi un darbi!

Izsakiet savu novēlējumu Latvijai komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar