Latvijā astoņas reizes augstāka mirstība no Covid-19 nekā citās ES valstīs

Latvijā iepriekšējās nedēļas beigās bija astoņas reizes augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 nekā vidēji Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Latvijā gan vairs nav augstākais mirstības rādītājs ES/EEZ valstu vidū, taču tas noticis nevis tādēļ, ka Latvijā šis rādītājs būtu samazinājies, bet gan tādēļ, ka mirstība vēl straujāk pieaugusi Rumānijā un Bulgārijā.

Latvijā aizvadītajās divās nedēļās – no 25.oktobra līdz 7.novembrim – mirstības līmenis ar diagnosticētu Covid-19 sasniedza 274,7 gadījumus uz vienu miljonu iedzīvotāju. Nedēļas laikā Latviju ir apsteigusi Rumānija ar 311,2 un Bulgārija ar 283,7 nāves gadījumiem uz vienu miljonu iedzīvotāju iepriekšējo divu nedēļu laikā.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis vietnē “Twitter” skaidro, ka

milzu saslimstības viļņa savlaicīga nenobremzēšana ir galvenais paaugstinātās mirstības iemesls Latvijā.

“Tas jau iepriekš ir novērots Itālijā, Spānijā, Zviedrijā, Beļģijā, Lielbritānijā un daudzās citās valstīs. Veselības aprūpes sistēma vienkārši netiek galā ar pacientu plūsmu,” stāsta infektologs.

Tikmēr vidējais mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 ES un EEZ valstīs šajā laikā bija 35,5 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju.

Arī Latvijas kaimiņvalstīs mirstības rādītājs ir audzis.

Lietuvā mirstība iepriekšējās divās nedēļās bija 81,6 gadījumi, bet Igaunijā – 107,6 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Līdz ar to Igaunija pašlaik ir piektajā, bet Lietuva septītajā vietā starp 30 ES/EEZ valstīm pēc mirstības ar diagnosticētu Covid-19.

Latvija ir arī otrajā vietā ES/EEZ valstīs slimnīcu noslodzes ziņā ar Covid-19 pacientiem. Aizvadītajā nedēļā, no 1. līdz 7.novembrim, Latvijā ar Covid-19 hospitalizēto pacientu rādītājs bija 70,7 uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāks hospitalizācijas līmenis ir vēl Bulgārijā, bet Latvijai seko Igaunija ar 46 hospitalizācijas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju nedēļas laikā.

Vidējais Covid-19 pacientu hospitalizācijas līmenis ES/EEZ valstīs ir 13,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Taču ECDC rīcībā nav datu par sešām Eiropas valstīm, tostarp par Lietuvu.

Tikmēr Baltijas valstīm aizvadītajās divās nedēļās ir izdevies mazināt kopējo saslimstības līmeni ar Covid-19. Aizvadītās nedēļas beigās augstākā saslimstība ES/EEZ valstīs fiksēta Slovēnijā – 1747,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Igaunija ir otrajā vietā ar 1697,8, Latvija ir trešajā ar 1533,3, bet Lietuva – ceturtajā vietā ar 1401,6 inficēšanās gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Šīs nedēļas laikā situācija Baltijas valstīs turpina uzlaboties un saslimstības līmenis krītas visas trīs Baltijas valstīs.

1000 inficēšanās gadījumu robeža vēl tiek pārsniegta Horvātijā, Slovēnijā un Austrijā. Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs divās iepriekšējās nedēļās bija 383,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Tomēr Latvija ir pirmajā vietā Eiropā senioru saslimšanas gadījumu skaita ziņā. Latvijā aizvadītajās divās nedēļās no 25.oktobra līdz 7.novembrim inficēšanās līmenis vismaz 65 gadus vecu iedzīvotāju vidū sasniedza 1101,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. 1000 gadījumu robeža tiek pārsniegta arī Slovēnijā, bet Lietuva ir trešajā vietā ar 804 senioru saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Par Igauniju un Bulgāriju ECDC datu nav.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvietis
Latvietis

Ir zemo pierīšu šlaka, kuru nevar ne pierunāt, ne piespiest potēties,

Medmāsa
Medmāsa

tā ir neprofesionalitāte !

Latvietis
Latvietis

Kāds brīnums-Bolderaj, Pļavņiki, Saļpils, Stučka, Dvinska…