Latvijā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums

pērtiķu bakas

Latvijā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Slimnieks ir pieaugušais vecuma grupā līdz 50 gadiem, ar pērtiķu bakām inficējies ārzemēs. Slimības gaita norit viegli, un slimnieks atrodas ārstniecības personas uzraudzībā.

SPKC saistībā ar Latvijā atklāto pirmo pērtiķu baku gadījumu šobrīd veic epidemioloģisko izmeklēšanu. SPKC veic slimnieka aptauju un organizē nepieciešamos pasākumus, norādīja centrā.

Plašāka informācija tiks sniegta šodien preses konferencē.

Kā zināms, pērtiķu bakas ir radniecīga saslimšana pasaulē jau zināmajām bakām, kuras Pasaules Veselības organizācija par uzvarētu slimību atzina 1980. gadā. Maijā vairākās Eiropas valstīs izskanēja ziņas par šīs slimības gadījumiem, tādēļ Latvijas speciālisti brīdināja, ka inficēšanās riski pastāv un aicināja būt vērīgiem, ja pēc temperatūras un drudža uz ķermeņa parādās izsitumi, kas atgādina vējbakas. Infektologi vienlaikus norādīja, ka šī slimība nav tik lipīga, ja salīdzina ar gripu un kovidu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Tagad epidemiologs Ņikita Trojanskis pētīs Edgara Rinkēviča ārējo izskatu un mēģinās noteikt pērtiķu baku klātbūtni. Esmu gatavs šim saldajam pārītim uzdāvināt lubrikantu bez maksas. Varbūt tad studenti rudenī studēs klātienē, citādi var gadīties visādi.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Učene
Učene

Toties pēc praida sāksies mērkaķu baku epidēmija , saturaties !