Kāds būs laiks jūlijā – prognozē dabas zīmju pētnieks

kāds būs laiks

Kāds būs laiks vēl atlikušajos vasaras mēnešos – šķiet, nav cilvēka, kuru neinteresētu šis jautājums. Dāmu jaunās, smukās vasaras kleitiņas karājas skapī neuzvilktas un arī kungi labprāt dotos pie dabas krūts kādā piknikā.

Lūk, ko par gaidāmo laiku jūlijā savā blogā teic dabas zīmju pētnieks Vilis Bukšs:

Atbilstoši nozīmīgo laika zīmju dienām pagājušās ziemas janvārī un tāpat pavasara mēnešos martā un maijā, jūlijs rādās būt mēreni silts un ar nokrišņiem tuvu normai. Ticējums saka, ja agri izlido maijvaboles un maijā to ir daudz, tad būs karsta vasara un jo īpaši jūlijs. Maijvaboles agri gan izlidoja, bet maijā to bija maz. Šī dabas zīme norāda uz to, ka turpmākā vasara paies tikai ar dažām karstām dienām un tas nebūs ilgstoši.

Jūlija pirmajā pusē, līdz Vecajiem Pēteriem (12. jūlijs), vairāk saulainu, sausu un siltu dienu. Šajā laikā dažviet temperatūra var sasniegt plus 30. Nokrišņi īslaicīgi, bet tie var būt kā stipras pērkona lietusgāzes. Jūlija vidus, laikā līdz Jēkabiem (25.07.), ar mainīgiem laika apstākļiem un vējains. Siltākas dienas mīsies ar vēsākām un arī nokrišņu vairāk. Laikā ap Annām (26.07.) un mēneša beigās nokrišņu mazāk, saulaināks un daždien temperatūra var sasniegt plus 28 un vairāk.

Kopumā Liepu mēnesī siltums būs normas robežās, ar dienas temperatūrām no plus 20 līdz plus 24 grādi. Savukārt nokrišņu sadalījums nevienmērīgs. Dažviet būs sausāks kā parasti, bet citviet nokrišņu vairāk. Līdzīgi laika apstākļi varētu saglabāties arī augusta pirmajā pusē, laikā līdz Vasaras Mārai (15. augusts).

 

Avots: Mans laiks

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar