Kad organisms sauc palīgā: 12 trauksmes signāli

organisma palīgā saucieni

Cilvēka organisms ir apbrīnas vērts. Mūsu ķermenī vienlaikus notiek neiedomājams skaits procesu. Un, ja kaut kur sāk beigties degviela, cilvēks to noteikti sajūt. Tomēr vairums no mums organisma raidītos signālus izliekas nemanām.

Mācīsimies saklausīt organisma raidītos palīgā saucienus.

Svarīgi atcerēties, ka turpmāk minētie simptomi var būt arī nopietnāku kaišu pazīmes, tāpēc jebkurā gadījumā ir lietderīgi doties pie ārsta.

Sausa āda – organismam nepietiek E vitamīna. Iekļauj savā ēdienkartē riekstus, treknas zivis un augu eļļu.

Lūztoši mati un trausli nagi  – šie simptomi norāda par B grupas vitamīnu un kalcija trūkumu. Vairāk ēd diedzētus graudus, graudaugu biezputras un pilngraudu maizi.

Asiņojošas smaganas –  organismam nepietiek C. Tas ir sīpolos, ķiplokos, augļos un dārzeņos. Tāpat var dzert mežrozīšu tēju.

„Caurs” miegs un aizkaitināmība liecina par magnija un kālija deficītu. Šos mikroelementus satur žāvētas aprikozes, plūmes un bietes.

Krampji naktīs – arī tas liecina par magnija un kālija trūkumu organismā.

Raupja āda elkoņos – skaidri norāda uz C un A vitamīnu deficītu. Tas ir visos ornažajos dārzeņos un augļos: burkānos, ķirbjos, tomātos, aprikozēs utt..

Gribas apēst kaut ko sāļu – ja tieksme pēc sāļa atšķiras no ierastajiem ēšanas paradumiem, tas var liecināt par kādas infekcijas vai iekaisuma procesu saasinājumu.

Gribas apēst kaut ko saldu – iespējams, ka līdz augstākajai pakāpei ir nospriegoti nervi un nepieciešama steidzama enerģijas „doza” — glikoze. Vislabāk noderēs medus vai 90% šokolāde.

Ēdiens šķiet pārāk ass – ja vien pie vainas nav pavārs, iespējams, ka tev ir depresija.

Gribas apēst kaut ko skābu – organismam radusies nepieciešamība stimulēt aknu un žultspūšļa darbību. Iekļauj ēdienkartē citronus un dzērvenes.

Gribas apēst kaut ko asu – ass ēdiens stimulē gremošanu, bet nevajag pārspīlēt! Neēdiet asus ēdienus tukšā dūšā un pārmērīgi daudz.

Gribas apēst jūras mošķīšus vai zivis – visticamāk, organisms pieprasa papildināt joda rezerves.

Šīs, protams, ir pašas elementārākās organisma vajadzības. Minētie signāli var liecināt arī par kaut ko nopietnāku, ko var uzzināt, tikai veicot nepieciešamos veselības izmeklējumus.

 

Avots: Medicine & Health

Vēlies kaut ko papildināt? Dalies raksta komentāros un seko mums Facebook un Twitter !

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

1 Comment
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
ardux
ardux
8 gadus atpakaļ

sausa āda bieži vien ir arī alerģijas izpausme! visu mūžu domāju, ka man trūkst vitamīni, bet lai arī kā tos lietoju, nekas nemainījās, kad beidzot ar mazliet alerģiskiem bērniem apjēdzu, ka pašai visu mūžu sausa āda (īpaši ap muti, uz sejas) ir vienk alerģija no kviešiem! ne vienmēr tie vitamīni ir panaceja. tāpat, ja ir sausa āda pa visu ķermeni (ne pleķiem), bieži vien uzņemam gluži vienkārši pa maz ūdeni! un, kad gribas našķus, tas arī ne vienmēr ir saistīts ar glikozes nepieciešamību, arī tad var trūkt kāda svarīga minerālviela, piemēram, dzelzs u.c.. našķa vietā apēdiet svaigos lapu salātus un… lasīt vēl »