Kā nepieņemties svarā Ziemassvētkos un Jaunā gada sagaidīšanas pasākumos, kur galdi vai lūzt no gardumiem?
Pjērs Dukāns, visā pasaulē populārais dietologs iesaka: esiet laimīgi!
Cilvēks vienmēr tiecas pēc laimes un dara visu, lai dzīve būtu patīkama, jo – kas gan citādi tā būtu par dzīvi?.. Ir noteiktas situācijas, kad cilvēka organismā izdalās serotonīns – viela, kas atbildīga par laimes izjūtas un labsajūtas ierosināšanu, jeb tā dēvētais „laimes hormons”.
Iztēlojieties, ka ir 10 durvis uz laimi, — desmit veidi, kā savu organismu varam „pabarot” ar serotonīnu.
- Pārtika: ja neēdīsim, mēs nomirsim. Tas bioloģiskā nozīmē ir dzīvības un nāves jautājums, un dodot organismam pārtiku, tas mūs atalgo, sniedzot labsajūtu: izstrādājas serotonīns.
- Sekss: nav runa vienīgi par gultas priekiem, bet arī par visu, kas attiecas uz vīrieša un sievietes attiecībām, — mīlestību, maigumu utt.
- Vara: stāvoklis sabiedrībā, jūsu nozīmīgums un devums šai pasaulei.
- Mājoklis: vieta, kur justies drošībā jums pašam, jūsu ģimenei un mantai. Jūs jutīsities laimīgs, ja vieta, kur dzīvojat, ir skaista un sniedz drošības sajūtu.
- Ķermenis: atrodoties kustībā un jūtot mūsu rūpes, tas sniedz mums labsajūtu. Šajā jomā mūsu smadzenes un ķermenis darbojas uz vienu roku.
- Daba: mēs, cilvēki, piederam tai. Tāpēc mums ir tik ļoti nepieciešamas pastaigas svaigā gaisā, nepieciešami pieskārieni kokiem un dzīvnieku klātbūtne, pat tad, ja dzīvojams lielpilsētā.
- Sajūta, ka dzīvojam savā grupā: tā mūs aizsargā, mēs saņemam atzinību – šī iemesla dēļ sievietes, piemēram, interesējas par modi.
- Spēles un izklaides: cilvēkam ir nepieciešamas rotaļas! Bērns rotaļājoties mācās dzīvot — bet bez tā nevar iztikt arī pieaugušie.
- Garīgums: kādam tā ir ticība Dievam vai kādam Augstākajam spēkam, citiem – morāles principi, viedums un sajūta, ka mūs visus kaut kas vieno.
- Skaistums: cilvēkam, lai būtu laimīgs, tas vienkārši ir nepieciešams!
Bez šaubām, visas desmit durvis vienā laikā turēt atvērtas nav mūsu spēkos. Tomēr, ja vairums no tām pārāk ilgi būs aizvērtas, cilvēks laimes meklējumos dosies iekšā pa tām, kuras atvērt ir visvieglāk – uzņems pārtiku! Ikvienam no mums regulāri ir jāpārbauda visas savas „durvis”: vai tās ir vaļā līdz galam, šķirbiņā vai pavisam ciet?
Bet kā nepieņemties svarā, sēžot pie bagātīgi klāta galda Ziemassvētkos, kad, pēc lielākās daļas planētas iedzīvotāju parašām, tiek ēsts un dzerts uz nebēdu?
Pjērs Dukāns iesaka – ir jācenšas, lai svētku mielastā ēdieni būtu vienkārši, bet pievilcīgi gan no skata, gan pēc garšas, atbilstoši svētkiem. Galvenais — olbaltumvielas un dārzeņi, bet pārējais – pēc vēlēšanās. Atļaujiet sev pamieloties ar nelielu porciju saldēdiena (vislabāk, ar vismaz 70% šokolādi), iedzeriet glāzi vīna… Dietologs Dukāns uzskata, ka stingra diētas ievērošana laikā, kad citi svētkos mielojas ar gardumiem, ir muļķīgi. Visticamāk, jūs tik un tā „norausities”, turklāt tā pamatīgi, par ko nāksies ciest vēlāk. Svētki ir jāizbauda, norāda ārsts.
Bet ko darīt Vecā gada vakarā? Gadu mijā iedzert glāzi šampānieša – tas nav nekas peļams. Protams, ja tā patiešām būs viena glāze. Pēc tam vienkārši dzeriet gāzētu minerālūdeni, taču ne saldinātos dzērienus. Un atcerieties likumu: 1 glāze vīna ir 20 minūtes skrējiena. Ja 1.janvāra rītā dosities uz parku vai stadionu skriet, aprēķiniet, cik daudz šampānieša varat dzert.
Dietologs Dukāns atgādina, ka ir divas zinātniski pierādītas lietas. Pirmā: jo ilgāk jūs kumosu mutē košļājat, jo mazāka iespēja iedzīvoties liekajā svarā. Un otrā, svarīgākā — centieties būt kopā ar tiem, kurus mīliet. Kad baudiet maltīti kopā ar jums patīkamiem cilvēkiem, jūs ne tikai dalāties labsajūtā ar viņiem: jūs to daudzkārt vairojiet paši priekš sevis! Un tad jums neuznāks vēlme apēst visu, kas uz mielasta galda.
Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!
Avots: ELLE